Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Obcy

Czy w jeszcze innych krajach oprócz krajów niemieckojęzycznych istnieje tłumaczenie naszego "zakazu pedałowania"?
  •  

Dynozaur

#3331
Cytat: Pluur w Styczeń 31, 2016, 20:56:10
https://en.wikipedia.org/wiki/Klotski - oni tak na prawdę? O_O

Pamiętam, kiedyś były takie zestawy prostych dosowych minigierek (nawet nie wiem skąd to miałem, bo domyślnie w Windowsie tego nie było [były tylko Pasjanse], ale każdy to miał... pewnie jakoś pocztą pantoflową się to roznosiło, w cudownych czasach niepohamowanego piractwa. Nawet chyba na szkolnych rzęchach były, z tego co pamiętam) i jedna z nich miała nazwę Klotzki.

Ogólnie miło wzpominam te gierki, wiele z nich mocno wciągały, aczkolwiek te "Klotzki" akurat były chujowe.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

Nie mówisz czasem o Tetrisie? :DDDDD
  •  

Pluur

Wszystko fajno, ale skąd u nich się wzięły owe klotski, przez emigracyje?
Tak samo skąd niemieckie 'dali dali'..?
  •  


Noqa

Boże, ona cały czas istnieje... I nagrywa filmiki, siedząc chyba na coraz większym dildo.

Napis na reklamach suplementów zmutował, teraz brzmi tak: "suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety"
Czemu nie pójść dalej?
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik [synonim {wyraz bliskoznaczny}]) zróżnicowanej diety
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Dynozaur

Ooou, putain... CO TAM SIĘ KURWA ODPIERDOLIŁO?!
Mój świat legł w gruzach...
TO KONIEC!
KONIEC ŚWIATA JEST BLIZKI!
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Siemoród

Szkoda, że robią coś takiego - francuski ceniłem tylko za zapis. A skoro teraz likwidują diakrytyki, upodabniają zapis do mowy, to co będzie potem?
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Todsmer

Cytat: Siemoród w Luty 05, 2016, 22:30:51
Szkoda, że robią coś takiego - francuski ceniłem tylko za zapis. (...)
Oj, właśnie popełniłeś forumową herezję ;) Idę po popcorn.

CytatA skoro teraz likwidują diakrytyki, upodabniają zapis do mowy, to co będzie potem?
Wiesz, w sumie dobrze że to zmieniają (choć dalej to bardzo mało moim zdaniem). Konwersja tekstu na mowę i na odwrót powinna być jak najbardziej przeźroczysta. Każde zagmatwanie zwiększa niezrozumienie.
  •  

Vilène

Cytat: Todsmer w Luty 05, 2016, 23:05:02
CytatA skoro teraz likwidują diakrytyki, upodabniają zapis do mowy, to co będzie potem?
Wiesz, w sumie dobrze że to zmieniają (choć dalej to bardzo mało moim zdaniem).
W zasadzie to oni chyba nawet nie upodabniają niczego do mowy, tylko zastępują arbitralne reguły innymi arbitralnymi regułami tylko łatwiejszymi do zrozumienia...
  •  

spitygniew

Cytat: Todsmer w Luty 05, 2016, 23:05:02
Cytat: Siemoród w Luty 05, 2016, 22:30:51
Szkoda, że robią coś takiego - francuski ceniłem tylko za zapis. (...)
Oj, właśnie popełniłeś forumową herezję ;) Idę po popcorn.
No, bo każdy wie że pisownia etymologijna to propsy o ile to ty jesteś jej autorem.
P.S. To prawda.
  •  

Noqa

"To to spod spodu" jest poprawnym polskim zdaniem.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  


Obcy

#3343
Cytat: elslovako w Luty 10, 2016, 17:40:59
Irlandzki ma dwa zestawy liczebników - jeden do liczenia ludzi i drugi do liczenia pozostałych rzeczy/istnień Przynajmniej ja tego nie wiedziałem

A ja to właśnie wiedziałem i zerżnąłem do mojego irlandzkawego conlangu zwanym senderoskim :-P

Pytanie: czy te liczebniki liczące ludzi zakończone na -úr/-ar są analogiczne do naszych liczebników zbiorowych z -oro?
  •  

Siemoród

Języka angielskiego nigdy nie uważałem był za szczególnie ekonomiczny, ale tu mnie zaskoczył:
pol. ogrzewanie do wrzenia pod chłodnicą zwrotną (czy ktoś ma pomysł jak to uprościć?)
ang. reflux
Niech żyje Wolny Syjam!
  •