Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

  •  

Caraig

A mnie się to dla bardzo podoba.
"Powiedz dla mnie..." :P
  •  

Dynozaur

A ja jestem zdania, że im mniej przyimków, tym lepiej.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Pluur

Cytat: Siemoród w Luty 24, 2016, 19:41:14
Nie tak szybko, zanik celownika od lat jest w Białymstoku i okolicach. Zdania pokroju "Daj to dla Marka" czy "Powiedziałem to dla Zofji" to coś całkiem normalnego. Dużo prędzej dojdzie do zaniku wołacza - przypadku wbrew pozorom całkiem użytecznego.

Czyżby i moja mowa była na dobrej drodze do wyzbycia się celownika? Często bowiem zdarzają mi się konstrukcje (co prawda z celownikiem), Daj to k(u) Markowi, Powiedziałem to k(u) Zofji
  •  

Todsmer

Cytat: Pluur w Luty 24, 2016, 22:46:38
Czyżby i moja mowa była na dobrej drodze do wyzbycia się celownika? Często bowiem zdarzają mi się konstrukcje (co prawda z celownikiem), Daj to k(u) Markowi, Powiedziałem to k(u) Zofji
Nie wierzę że tak mówisz. Zwłaszcza to ku.
  •  

Icefał

#3380
No to coś podobnego jak zanikanie zwrotu oczekiwać czegoś i zastąpienie wyrażeniem czekać na coś
  •  

Pluur

CytatNie wierzę że tak mówisz. Zwłaszcza to ku.

No bo to dość wąskie użycie i raczej w tym pierwszym (dać, niźli powiedzieć).
  •  

Canis

Kto /słowo "jo"  w co drugim zdaniu/ tutaj?

Mój pierwszy współlokator z Jarosławia trzy miesiące nie mógł zdzierżyć tego, że wszyscy od śmierciarzy przeze mnie po profesorów tak mówią.
  •  

spitygniew

Na Kaszubach nigdy nie byłem co prawda, ale w takiej multikulti Warszawce powinienem przynajmniej usłyszeć, a gdyby nie internet nie wiedziałbym nawet że ktokolwiek tak mówi...
P.S. To prawda.
  •  

Wedyowisz

polskie /s̱ɛjsɛt/ '600' a macedońskie шеесет '60' — dość hardkorowy folsfrend jak na słowiańskie liczebniki.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

spitygniew

Właśnie zauważyłem, że liczba mnoga od śląskiego cicik brzmi cićki...
P.S. To prawda.
  •  

Canis

Cytat: spitygniew w Luty 25, 2016, 16:04:01
Na Kaszubach nigdy nie byłem co prawda, ale w takiej multikulti Warszawce powinienem przynajmniej usłyszeć, a gdyby nie internet nie wiedziałbym nawet że ktokolwiek tak mówi...
Nie wiem co to ma wspólnego z Kaszubami, całe województwo kujawsko-pomorskie nadużywa tego "jo", podobno słyszy się to również w Poznaniu i Gdańsku.
  •  

spitygniew

#3387
Miało być "Kujawach", ostatnio bywam tu niespełna rozumu. Zresztą w Poznaniu i Trójmieście byłem, a też kompletnie nie kojarzę...

inb4 Bydgoszcz to nie Kujawy
P.S. To prawda.
  •  

Feles

Dlaczego krater nazwany od wioski Puńsk nazywa się Púnsk (z akcentem nad ,,u")?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Dynozaur

#3389
A to nie fejl wikipedyjny?

Swoją drogą, co za chujowy artykuł xDDDD Sekcja "Why are Craters important?" tak bardzo relewantna. Dodał to zapewne jakiś wybitny wikipedysta xDDDDD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •