Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pluur

Ee baskijski islandzki i tak wymiata..
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

#3395
Ech, KUNMizacja świata trwa w najlepsze...

Jeden Dynozaur nie zrobi kontrrewolucji...


U Japońców i tak te wszystkie angielskie nazwy krajów wkurwiają, ta "Gurujia" była miłą odmianą. Ech, ale pewnie i tak im wsio rawno, bo to dla nich jakiś tam mały odległy kraik, który mają w dupie... ale mam nadzieję, że inne kraje jednak nie pójdą tym śladem - zwłaszcza słowiańskie, które przecież mają tradycję nazywania tego kraju "Gruzją".

Co ciekawe, Korea Południowa zrobiła już to parę lat temu.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

Btw, Georgia i Gruzja to chyba szczerzedruhowie (taka jest jedna z teorii, od perskiego określenia gordż/gurdż i coś czuję, że najbardziej sensowna). U nas ,,Italia" (w sensie państwa) nie przeszła, a gdzieś słyszałem, że były podobne naciski w międzywojniu, więc mam nadzieję, że i ,,Gruzja" przetrwa.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Obcy

#3397
Cytat: Dynozaur w Marzec 06, 2016, 11:22:09
U Japońców i tak te wszystkie angielskie nazwy krajów wkurwiają, ta "Gurujia" była miłą odmianą. Ech, ale pewnie i tak im wsio rawno, bo to dla nich jakiś tam mały odległy kraik, który mają w dupie... ale mam nadzieję, że inne kraje jednak nie pójdą tym śladem - zwłaszcza słowiańskie, które przecież mają tradycję nazywania tego kraju "Gruzją".
Niemcy i Skandynawowie niestety poszli tym śladem - zamiast dawnego "Grusien" mają durne "Georgien".

Cytat: Wedyowisz w Marzec 06, 2016, 11:55:03
Btw, Georgia i Gruzja to chyba szczerzedruhowie (taka jest jedna z teorii, od perskiego określenia gordż/gurdż i coś czuję, że najbardziej sensowna).
Mnie się jeszcze podobałyby określenia "kartwelski" i "Kartwelia", chociaż są niezgodne z tradycją.

BTW co sądzicie o niemieckiej nazwie Tbilisi - "Tiflis"?
  •  

Wedyowisz

Cytat: Obcy w Marzec 06, 2016, 12:26:46
Mnie się jeszcze podobałyby określenia "kartwelski" i "Kartwelia", chociaż są niezgodne z tradycją.

Mi się dość namolnie kojarzy z kartoflem, więc tak średnio (otoh mógłby ktoś zauważyć, że Gruzja z gruzem, zatem to wszystko kwestia przyzwyczajenia, do pewnego stopnia). Może gdyby nie silne osobiste związki z USA części gruzińskich elit, lansowaliby jakąś Kartwelię, kto wie.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

Cytat: Obcy w Marzec 06, 2016, 12:26:46BTW sądzicie o niemieckiej nazwie Tbilisi - "Tiflis"?

Nie niemieckiej, tylko przedbolszewickiej. Jedynej słusznej.

A to, że Niemcy ją zachowali - chwała im za to.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Feles

Cytat: Obcy w Marzec 06, 2016, 12:26:46BTW sądzicie o niemieckiej nazwie Tbilisi - "Tiflis"?
Że brzmi jak nazwa choroby wenerycznej.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  


Widsið

Cytat: Feles w Marzec 13, 2016, 15:22:34
TIL, że jury w języku polskim to tak naprawdę angielski wyraz wymawiany ze spolszczoną wymową francuską. *facedesk*
W zasadzie nie, Anglo-Norman = na dobrą sprawę French, a i starofrancuski zna słowo jure, będące imiesłowem od jurer < łac. iurare, znane w znaczeniu "komitet osób oceniających" już w średniowieczu.
  •  

spitygniew

P.S. To prawda.
  •