Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 04, 2016, 16:47:52
Ja wiem, że już widział to dosłownie każdy, no ale nie mogło tego kurwa tu zabraknąć.

SCZEKIERAŁTUJCIE TO!
ŻAL PE EL
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Caraig

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 04, 2016, 16:47:52
Ja wiem, że już widział to dosłownie każdy, no ale nie mogło tego kurwa tu zabraknąć.

SCZEKIERAŁTUJCIE TO!



P I W O  Z E  S O K I E M
I
W
O

Z
E

S
O
K
I
E
M
  •  

Wedyowisz

Cytat: Obcy w Wrzesień 04, 2016, 17:12:02
Wkurza mnie, że spora część Polaków, nawet tych wykształconych, w zwrocie mieć fach w ręku interpretuje ręku jako jedną rękę, a nie jako dwie ręce, zgodnie z wpajanymi w szkołach prawidłami gramatyki historycznej...

A mieć fach w jędnej ręce vs w obu rękach to jakaś różnica jakościowa? Wg mnie to jest idiom, którego znaczenie niewiele ma wspólnego z ilością rąk...
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Spiritus

CytatMówię rodzicom, by tego nie tłumili, bo to nie zaburzy nauki poprawnej polszczyzny, jeżeli tylko dorośli będą dbać o tę poprawność!
Śmiechłę.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

zabojad

Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

spitygniew

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 03, 2016, 18:18:56
A dziś się dowiedziałem, że tego faktycznie przed wojną używano... I to całkowicie przypadkiem - zobaczyłem w telewizji zdjęcie tytułowej strony Quo Vadis po japońsku, gdzie tytuł książki był zapisany jako クォ・ヷディス. xDDDD
Kuo vadeisu? Super pomysł kurwo, zostawiać tytuł w obcym języku mając możliwości transliteracji upośledzone niczym dziecko Chazana. xD
P.S. To prawda.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Silmethúlë

#3699
Delfiny posługują się językiem z rozwiniętą gramatyką i SeaQuest DSV nie kłamał?

I jeszcze nowoopublikowane badanie ponad 6000 języków sugeruje związek dźwięków ze znaczeniem popularnych słów, ciekawe, czy da się za pomocą tendencji do utrzymania tych znaczących głosek w powszechnych słowach sensownie wytłumaczyć dziwne wyjątki w zmianach fonologicznych i przesuwki semantyczne w różnych językach.
  •  

Dynozaur

#3700
Cytat: Feles w Wrzesień 14, 2016, 00:42:20
Cytat: Dynozaur w Wrzesień 12, 2016, 13:21:27
Czy domyśli się ktoś, co ta mapa przedstawia?

Canis pewnie się domyśla xD
Państwa, których rządzący nie mają RiGCzu?

Nie xD
Wrzuciłem to tutaj, a więc sprawa dotyczy języków.

Cytat: Silmethúlë w Wrzesień 14, 2016, 08:36:57
Delfiny posługują się językiem z rozwiniętą gramatyką i SeaQuest DSV nie kłamał?

Oczywiście. Podobno jak nazwiesz delfina "rybą" to się śmiertelnie obrazi i zaatakuje.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Τόλας

CytatOczywiście. Podobno jak nazwiesz delfina "rybą" to się śmiertelnie obrazi i zaatakuje.
Dla delfina człowiek to jakiś smutowany struś.
  •  

Obcy

#3702
Dlaczego w polskiej wersji zdrowaśki mamy owoc twojego żywota, a nie owoc twojego ciała/wnętrzności/macicy (czy jakoś inaczej)? W końcu dzisiaj żywot nie odnosi się w ogóle do ciała i jest przez wielu Polaków źle interpretowany w przytoczonej modlitwie...
  •  

spitygniew

To chyba nic zaskakującego, że modlitwy ogólnie są skostniałe, trochę to zasługa ich klepania dla zaliczenia bez zastanawiania się nad treścią przez większość wiernych, a trochę pewnie przynależność do sfery sacrum co z kolei powoduje tabuizację zmian jako zamachu na świętość. Poza tym jakie wnętrzności, łono po prostu. xD
P.S. To prawda.
  •  

Dynozaur

#3704
Rozwala mię, jak lektor używa słowa "zakãszać" (i robi to wielokrotnie, począwszy od 5:23).

No niby nic w tem dziwnego, ale jednak usłyszeć coś takiego w telewizji u lektora jest mimo wszystko pewnem zaskoczeniem...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •