Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Asgair

Cytat: Dynozaur w Luty 04, 2017, 21:05:44
Ale może są gdzieś nagrania marszalskiego?

Może być coś o nadużywaniu alkoholu przez nieletnich?
  •  

Dynozaur

#3826
No dobra, brzmi zjebanie xD

A ja myślałem, że fiński brzmi jak bełkot pijaka xDDDDD
Chociaż to raczej brzmi jak po jakichś ciężkich psychotropach... Takich, które się daje, by kogoś "unieszkodliwić".
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Wedyowisz

Hiszpańskie słowo na mysz jest zgrubieniem od słowa na szczura.
стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Obcy

#3828
Pewien pan Paul z NativLanguLangfocusu twierdzi, że mamy do czynienia z dialektami chińskimi, ponieważ wszyscy Chińczycy używają jednego, wspólnego standardu języka pisanego. Dlatego - moim zdaniem - takie kryterium języka pisanego w kwestii podziału język/dialekt jest to spore nadużycie, bo np. takie ideogramy na ogół nie oddają żadnych zmian w wymowie znaku ani ewolucji słownictwa. Jedynie oddają one strukturę i morfologię języka, bo np. gdyby zapisać takimi krzaczkami niemiecki i holenderski, toby wyszło, że to są w sumie dwa dialekty takiego samego języka ze względu na bardzo podobną strukturę i logikę (już nie wspominam nawet o skandynawskich językach).
  •  

Dynozaur

Ostatnio widziałem chipsy o smaku "Sezonowany stek".

Teraz pytanie, czy to jakiś termin, którego nie rozumiem, czy żargon kulinarny wszedł już w tę fazę zangielszczenia (i spierdolenia), że już się nie przyprawia, tylko "sezonuje"?
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Asgair

  •  

Towarzysz Mauzer

Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Dynozaur

COOOOOOOOO?! xDDDDDDDDDDDD

Znalezione przypadkiem - chciałem wpisać "Jedwabno" (gmina, którą obecnie prześwietlam), ale przypadkiem zacząłem wpisywanie od Jeba- xDDDDDD
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Feles

Cytat: Dynozaur w Luty 09, 2017, 20:09:11
COOOOOOOOO?! xDDDDDDDDDDDD
Zaraz się okaże, że Ruchadło Leśne, które swego czasu obserwował JE Duda, to nazwa jakiegoś specjalistycznego sprzętu do chodzenia po lesie. :P
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Todsmer

  •  

Obcy

#3835
Oglądam sobie najnowszy film o szwagrach ze śmiechawyTV, a tu występuje taka konstrukcja: zazdroszczę dla szwagra. Mocno mi tu pachnie Suwalszczyzną i tamtymi okolicami... słuszny traf?

EDIT: Dobra, sprawdziłem. Mońki w Podlaskiem, na południe od Augustowa - traf uznaję za udany.
  •  

spitygniew

Ten pudlaśki zanik celownika ogółem jest stosowany często w czanmowie(np. wpierdol będzie dany dla niego)... Ale sadząc po nazwie kanału to raczej nie ma z tym nic wspólnego.
P.S. To prawda.
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Siemoród

Czy ktoś używa albo słyszy słowo ludźka w znaczeniu kobieta?
Niech żyje Wolny Syjam!
  •