Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

#4305
WAAAAT, wysrałę cegły!

Nawet nie zauważyłem, kiedy w Unicodzie znalazła się Hentaigana (czyli t.zw. "zboczone pismo" xD) - [1] [2]. Oczywiście nie mam odpowiednich czcionek, by to wyświetlać.

A znaków Katakany tajwańskiej wciąż brak (zapewne z powodów ideologicznych - hurr durr faszystowska Japonja, ale efemeryczne ortografje dla mało znanych języków ZSRR z czasów stalinowskich już nie przeszkadzają nikomu)...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Jajeczko

#4306
...
  •  

Ghoster

#4307
[...........]
  •  

Pluur

Cytat: Jajeczko w Listopad 28, 2017, 21:09:16
Witajcie. Wspaniałe wiadomości. Jak zawsze.
Cytatmój profesor rosyjskiego mówił, że osoby uczące się rosyjskiego nigdy nie zachorują na Alzheimera (podobno mowa rosyjska wywołuje takie wibracje w mózgu, które nie pozwalają na rozwój tej choroby; podobnie czytanie i pisanie cyrylicą uaktywnia podobne obszary mózgowe)
Oby to nie były negatywne vibracje ego, wzmacniające wasze egostruktury.
Eh przypomniałeś mi ją i jestem TUTAJ.
  •  

Ghoster

#4309
[...........]
  •  

spitygniew

Cytat: Dynozaur w Listopad 27, 2017, 23:38:40ale efemeryczne ortografje dla mało znanych języków ZSRR z czasów stalinowskich już nie przeszkadzają nikomu)...
Tak samo jak znaki dodane przez cesarzową Wu, które porzucono zaraz po jej śmierci xDDDD
P.S. To prawda.
  •  

Pluur

Cytat: spitygniew w Listopad 30, 2017, 18:55:50
Cytat: Dynozaur w Listopad 27, 2017, 23:38:40ale efemeryczne ortografje dla mało znanych języków ZSRR z czasów stalinowskich już nie przeszkadzają nikomu)...
Tak samo jak znaki dodane przez cesarzową Wu, które porzucono zaraz po jej śmierci xDDDD
Albo te trzy litery łacińskie :D
  •  

Caraig

  •  

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

  •  

Caraig

  •  

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •  

Ghoster

#4317
[...........]
  •  

Úlfurinn

Cytat: Ghoster w Grudzień 02, 2017, 20:11:49
Okej, jeśli myślicie, że ortografia francuska, angielska czy nawet irlandzka są nielogiczne, to zapraszam do zapoznania się z tybetańskim. Ostatnia ich reforma ortografii wydarzyła się tysiąc dwieście lat temu.

ཁྲ་འབྲུག་དགོན་པ།
khra-'brug dgon-pa
Changzhug Gönba
[ʈ͡ʂʰaŋʈ͡ʂ˭uk k˭ø̃p˭a]

གཞིས་ཀ་རྩེ
Gzhis-ka-rtse
Xigazê/Shigaze

བཀྲ་ཤིས་ལྷུན་པོ་
Bkra-shis-lhun-po
Zhaxilhünbo/Tashilhümpo

འབྲས་སྤུང་
'Bras-spung
Zhaibung/Drebung

ཆོས་ཀྱི་རྒྱལ་མཚན་
Chos-kyi Rgyal-mtshan
Qoigyi Gyaicain/Choekyi Gyaltsen

ཐུབ་བསྟན་རྒྱ་མཚོ་
Thub-bstan Rgya-mtsho
Tubdain Gyaco/Thubten Gyatso

Gdzieś kiedyś o tym czytałem.
Ciekawe rzeczy odbywają się w ortografii tajskiej, ale tybetański jest trudny do pokonania.
Ogólnie to bardzo ciekawy język, kiedyś chciałem się go uczyć, ale źródeł znalazłem jeszcze mniej, niż źródeł do ormiańskiego.
smrt zidum
  •  

Todsmer

Siła tradycji. Dziwne, że romanizacje też to powielają.
  •