Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 10, 2018, 22:55:14
Z notatek studentów germanistyki: języki bantów, język manks, afrykans, esces, bangla, pendżawski, marati, singalski. Cudne!
Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 10, 2018, 23:06:55
Aortys!
Cóż... aczkolwiek afrykans ładną polonizację ma.
  •  

Henryk Pruthenia

Ano, ale jak się do tego weźmie całe tło, to jest to, że to są notatki na egzamin z historii języków germańskiuch, i przeczyta się te wszystkie brednie o PIE... no cóż. Szmutno się robi.

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 10, 2018, 23:38:05
Ano, ale jak się do tego weźmie całe tło, to jest to, że to są notatki na egzamin z historii języków germańskiuch, i przeczyta się te wszystkie brednie o PIE... no cóż. Szmutno się robi.
Ale to notatki sztudentów, niy?
A jakie to brednie o PIE?
  •  

Henryk Pruthenia

Tak, ale mi chodzi o to, że wykładowca gadał brednie o PIE.

Caraig

  •  

Henryk Pruthenia

Mie xd
Ale jego wiedza pochodzi z lat 80 xd

Silmethúlë

CytatZ notatek studentów germanistyki: języki bantów, język manks, afrykans, esces, bangla, pendżawski, marati, singalski. Cudne!

Rozumiem, że zabawną częścią jest nazewnictwo, tak? Nikt nie twierdzi, że te wszystkie języki są germańskie?
  •  

Henryk Pruthenia

Zapis.
Część paralingwistyczna zato w ogóle nie jest śmieszna. Pisałem właśnie egzamin, i nie wiem czy zdam, bo pisałem jak najprawdopodobniej było z PIE, a nie jak podawał. XD
Ale mam to szczerze gdzieś xd

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 11, 2018, 12:14:27
Zapis.
Część paralingwistyczna zato w ogóle nie jest śmieszna. Pisałem właśnie egzamin, i nie wiem czy zdam, bo pisałem jak najprawdopodobniej było z PIE, a nie jak podawał. XD
Ale mam to szczerze gdzieś xd
O co konkretnie chodziło mu?
  •  

Henryk Pruthenia

Wiesz, tego była masa. To tak, jakbyś wziął jakąś starą książkę z lingwistyki i ją czytał. Tylko gorzej, że egzamin musiałem z tego pisać, ale i tak stwierdziłem, że po swojemu zrobię.

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 11, 2018, 20:04:47
Wiesz, tego była masa. To tak, jakbyś wziął jakąś starą książkę z lingwistyki i ją czytał. Tylko gorzej, że egzamin musiałem z tego pisać, ale i tak stwierdziłem, że po swojemu zrobię.
Współczuję :(
  •  

Obcy

#4526
SQL można czytać po prostu jako [es-kju-el] albo też jako [sikwel], jak angielskie słowo sequel. Znowu się potwierdza teza, że ścisłowcy mają swoje dziwne urojenia (w tym wypadku pewne historyczne przyzwyczajenie przeważa nad pisownią) i myślą, że lingwiści to dno...
  •  

elslovako

Wymawia się tak, bo pierwsza wersja tego języka nazywała się SEQUEL (Structured English Query Langugage). Nazwa została zmieniona na SQL, bo "sequel" było zarejestrowane przez inną firmę, kompletnie niezwiązaną z informatyką.
  •  


elslovako

  •