Autor Wątek: Swo Puá Đa uo Mopů Đà - Związek kupiecki Puá Đa i Mopů Đà  (Przeczytany 5483 razy)

Offline zabojad

• Ostatni wyznawca feleszyzmu
  • 吾生也有涯,而知也無涯
    Swo Puá Đa uo Mopů Đà - Związek kupiecki Puá Đa i Mopů Đà
    [swo p'wa˦˥ ˈt͡ɕa: wo mop'ɔ t͡ɕa:˨˥]
    Flaga:

Ziemie:

Informacje ogólne:
    • Puá Đa - wyspa-matka, mieszkają na niej Puđangowie
    • Mopů Đà - półwysep częściowo skolonizowany przez Puđangów, pierwotni mieszkańcy to Huangowie
    • Języki - Puá Lu(w 3 dialektach: Północnym(trochę zapożyczeń z Huańskiego będzie), Południowym(tworzący język literacki, spore zapożyczenia od CookieMonstera) i Zachodnim(tu mają być duże wpływy językowe Ulfa)), Huański(język Huangów), In Lou
    • Ludność - 64% Puđangowie, 32% Huangowie, 4% Inowie
    • System rządów - republika kupiecka | demokracja
    • Głowa państwa - Xo Peng
    • Waluta 100 Màng = 1 Ye (100 dłoni = 1 ręka)
    • Religia - Ingizm(Ingo - świnia), pogańskie wierzenia Huangów
    Handel:
    Gospodarka opiera się głównie na handlu rybami, drewnem deklowym, meblami, ropą z lodowca, skórami, dziczyzną, świniami.
    Puđangowie są ludem raczej koczowniczym(miast jest naprawdę mało), większość z nich utrzymuje się z jedynie handlu.
    Kolejnym jest łowiectwo - skóry ubitych stworzeń sprzedawane są za naprawdę spore sumy(dzięki 30% podatkowi handlowemu, rząd mógł skolonizować lodowiec)
    Wierzenia
    Ingizm(Ingoizm?) - wiara w świętą Świnię Żywicielkę, Tą, która Wykarmiła Puđangów.
    Przykazania
    - Świnia jest twoją Pierwszą i Ostatnią żywicielką, nie wolno ci jej zabić - musi to zrobić kapłan
    - Nie wolno ci zabić przyjaciela swego, ponieważ jest to zdradą narodu Puđangów, a każdy Puđang jest twym przyjacielem.
    - Nie wolno ci okraść przyjaciela swego
    - Nie wolno ci porwać i cudzołożyć z żoną przyjaciela twego
    Huangowie:
    Modlą się oni do czterogłowego prosięcia(wd Puđangów jest to zwierzę diabelskie), głównie o wyzwolenie od Puđangów. Częściowo przyjęli ingizm, lecz nadal kradną i cudzołożą. Pastwią się nad Puđangowymi zwierzętami.[/list]
    « Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2012, 19:04:56 wysłana przez zabojad »
    A ponadto uważam, że Feles powinien zostać Adminem!

Offline CookieMonster93

• Niderlandysta/Etnolingwista
    Odp: Swo Puá Đa i Mopů Đà - Związek kupiecki Puá Đa i Mopů Đà
    « Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2012, 18:53:41 »
    Nie mogę tego znaleźć na tej duuużej mapie całego świata... :-P

EDIT: Już wiem, gdzie to jest :-P
    « Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2012, 19:11:36 wysłana przez CookieMonster93 »

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:08:35 »
    Nie mogę tego znaleźć na tej duuużej mapie całego świata... :-P
    To jest na samej północy. :P
    __

Offline Борівой

• Форумовъйь Гноітель Фраеровъ
    • Administrator
    • Konlangi: Szybski, truski, brocki
    « Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:10:57 »
    Myślę, że Ciastkowi chodziło o to, że to państwo jest za duże...

Offline Ghoster

• لا إله إلا الله
    • 惹案
      • Wikipip
    « Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:11:53 »
    Nie wiem czy tej części na północy nie chciałby Canis; on wszakże wymyślił, by postawić tam jakieś państwo. Poza tym wątpię, by jakiekolwiek państwo kupieckie mogło prosperować na lodowcu.
    I tak dodam ze swojej strony, że ten kontynent na którym leży druga część kraju wygląda słowem chujowo, narysowałby to ktoś raz jeszcze?

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:13:31 »
    Nie wiem czy tej części na północy nie chciałby Canis; on wszakże wymyślił, by postawić tam jakieś państwo. Poza tym wątpię, by jakiekolwiek państwo kupieckie mogło prosperować na lodowcu.

nooo ja właśnie też mówiłem.
    Zawsze można wojny terytorialne prowadzić xd
    I tak dodam ze swojej strony, że ten kontynent na którym leży druga część kraju wygląda słowem chujowo, narysowałby to ktoś raz jeszcze?

:( Narysujcie za mnie.
    Chyba, że masz na myśli Canisowy.
    « Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2012, 19:19:28 wysłana przez Pingǐno »
    __

Offline zabojad

• 吾生也有涯,而知也無涯
    « Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:19:25 »
    Jak Canis będzie chciał to zmienię trochę i oddam.
    Oj tam, miało być apriorycznie nie? Więc czemu miało by nie funkcjonować? Może lodowiec jest źródłem surowców, które są przewożone na wyspę i tam sprzedawane kupcom którzy idą dalej?
    Za duże? Czy ja wiem... Wygląda ładnie, a zresztą oni mają być z deka zapuszczeni cywilizacyjnie, więc wielkich metropolii nie ma. Część nadal żyje w lasach xD

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:21:34 »
    Zobaczymy.
    Możemy na razie zatrzymać to państwo i poczekać na Psowatego.

Może lodowiec jest źródłem surowców, które są przewożone na wyspę i tam sprzedawane kupcom którzy idą dalej?
    Chyba sól morską.
    __

Offline Ghoster

• لا إله إلا الله
    • 惹案
      • Wikipip
    « Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:23:28 »
    Oj tam, miało być apriorycznie nie? Więc czemu miało by nie funkcjonować? Może lodowiec jest źródłem surowców, które są przewożone na wyspę i tam sprzedawane kupcom którzy idą dalej?
    Ludzie na tym forum (głównie ci świeżsi) mają chyba wypaczone zrozumienie "a priori".

Za duże? Czy ja wiem... Wygląda ładnie, a zresztą oni mają być z deka zapuszczeni cywilizacyjnie, więc wielkich metropolii nie ma. Część nadal żyje w lasach xD
    Zwróć uwagę na to, iż w Aerze to co wielkościowo wydawałoby się Polską, tak naprawdę zajmowałoby obszar Mongolii.

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:26:07 »
    Zwróć uwagę na to, iż w Aerze to co wielkościowo wydawałoby się Polską, tak naprawdę zajmowałoby obszar Mongolii.

No właśnie trudno sobie to wyobrazić... ;P
    __

Offline zabojad

• 吾生也有涯,而知也無涯
    « Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:26:51 »
    Ludzie na tym forum (głównie ci świeżsi) mają chyba wypaczone zrozumienie "a priori".
    eee tam nie znasz się. W lodowcach na prawdę sporo rzeczy wartych uwagi można znaleźć...
    [/quote]
    Wiem, ale w tym klimacie mamy głównie stepy, tundrę i pustynię lodową, więc faktycznie mało miejsca do zamieszkania...

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:27:56 »
    Chociaż w sumie i na Alasce znaleźli ropę, to czemu nie na tym półwyspie. ;P

eee tam nie znasz się. W lodowcach na prawdę sporo rzeczy wartych uwagi można znaleźć...
    Ooj uwierz mi, że Ghoster się bardzo dobrze zna. :>

A propo Ghostera. xd Zaznacz państwa na mapie, ej!
    « Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2012, 19:31:00 wysłana przez Pingǐno »
    __

Offline Ghoster

• لا إله إلا الله
    • 惹案
      • Wikipip
    « Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:41:22 »
    Tak; lód, śnieg, lód. I szron, trochę szadzi z lodem i... No, na pewno lód.

Ooj uwierz mi, że Ghoster się bardzo dobrze zna. :>
    Jestem szesnastoletnim facetem, który myśli, iż dredy, gitara i blizna na ręce czynią go oryginalnym. Do czternastego roku życia nie uczyłem się *kompletnie*, a potem głowę zaprzątały mi raczej rzeczy związane z lingwistyką i muzyką, niźli naukami ścisłymi, toteż nie byłbym na twoim miejscu tak przekonany, iż akurat ja się znam na czymkolwiek; posiadłem po prostu umiejętność "mówienia" (której, nawiasem mówiąc, nie spotykam często u ludzi, zarówno w internecie jak i poza nim), przez co, jak wnioskuję, odbierasz mnie tak jak to robisz.

A co do państw: nie lepiej by było cytować w każdym poście listę zmian na mapach i powierzyć to w kulmunacyjnym punkcie (bądź też jednym z kilku takowych) konkretnej osobie?

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:45:17 »
    Jestem szesnastoletnim facetem, który myśli, iż dredy, gitara i blizna na ręce czynią go oryginalnym. Do czternastego roku życia nie uczyłem się *kompletnie*, a potem głowę zaprzątały mi raczej rzeczy związane z lingwistyką i muzyką, niźli naukami ścisłymi, toteż nie byłbym na twoim miejscu tak przekonany, iż akurat ja się znam na czymkolwiek; posiadłem po prostu umiejętność "mówienia" (której, nawiasem mówiąc, nie spotykam często u ludzi, zarówno w internecie jak i poza nim), przez co, jak wnioskuję, odbierasz mnie tak jak to robisz.
    Właściwie chciałem powiedzieć przez to, że masz staż na forum. :P
    Ale ok, rozumim.
    A co do państw: nie lepiej by było cytować w każdym poście listę zmian na mapach i powierzyć to w kulmunacyjnym punkcie (bądź też jednym z kilku takowych) konkretnej osobie?
    Mooże, ale nie lubię nieestetyczności. xd
    __

Offline Rémo

« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 06, 2012, 19:57:24 »
    Jak dodałeś tak flagę? ^^
    Pozdrawiam! :)