Kamala

Zaczęty przez Widsið, Sierpień 07, 2012, 12:34:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Camala, Camala Genas
Kamala, Królestwo Kamali

[kaˈma:la], [kaˈma:la ˈgenas]





Stolica: Redunno (siedziba dworu, miasto zamknięte), Cenab (siedziba Rady Królewskiej i placówek dyplomatycznych)

Ustrój: monarchia absolutna, ścisła władza królewska ostatnimi czasy sprzyja wzrostowi niezadowolenia społecznego i zadowolenia króla Kiantu, głównego konkurenta gospodarczo-militarnego w regionie

Waluta: gens ("królewicz") = 10 srebrnych = 100 brązowych = 1000 groszy

Język urzędowy: posiadający bogatą tradycję literacką kamalski jest lingua franca w kraju i w regionie, ale żaden oficjalny dekret nie przyznał mu statusu języka urzędowego.

Gospodarka: wilgotne lasy równikowe to podstawowe dobro, którym szczyci się Kamala. Dobre drewno z lokalnych drzew świetnie nadaje się do produkcji rozmaitych wyrobów luksusowych, szczególnie znanych w świecie mebli, bez których żaden dwór arystokratyczny obejść się nie może. Wykorzystywanie rzek do irygacji pól połączone z eksploatacją lasów sprzyja jednak pustynnieniu północnych regionów kraju i masowemu exodusowi ludności z tamtych obszarów w przeludnione okolice stolicy, lub - jeśli komuś się poszczęściło - za granicę.

Religia: rozmaite wierzenia rodzime, stopniowo wypierany przez promowany przez władzę królewską kult Bogini-Matki.
  •  

Rémo

Pozdrawiam! :)
  •  

Pingǐno

Nom, flaga mi się też podoba. :P
Ghoster zrobi spis krajów później. :>
  •  

tob ris tob

Ekhm...
Nie mam pojęcia, kto to zrobił, ale chyba tqr. Bynajmniej, wypadałoby, żeby to było aktualne.
Dzień dobry :-)
  •  

Pingǐno

Cytat: Tоб рiс тоб w Sierpień 07, 2012, 14:32:20
Ekhm...
Nie mam pojęcia, kto to zrobił, ale chyba tqr. Bynajmniej, wypadałoby, żeby to było aktualne.
Co masz konkretnie na myśli?
  •  

tob ris tob

Spis krajów. Jest. Na wiki. Pod tym linkiem, który Ci podałem.
Dzień dobry :-)
  •  

Pingǐno

Cytat: Tоб рiс тоб w Sierpień 07, 2012, 14:55:18
Spis krajów. Jest. Na wiki. Pod tym linkiem, który Ci podałem.
A.
  •