Autor Wątek: Co z moderatorstwem?  (Przeczytany 69381 razy)

Offline Mścisław Bożydar

• Πατριάρχης Γλώσσοποιίας
Odp: Co z moderatorstwem?
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 02, 2014, 15:56:12 »
Jako Głowa Patriarchatu Językotwórczego (aka Batiuszka) popieram pomysł „Polskie Forum Językowe”.
אמן
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 16:12:19 wysłana przez Mścisław Ruthenia »
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?

Offline Canis

« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 02, 2014, 15:57:59 »
Jak się przemianujemy na Polskie Forum Językoznawców, wybijemy w kolejności forów lingwistyczne nad conlangerskie, to zapewne zaczną do nas napływać ludzie.
Nie lepiej po prostu „Polskie Forum Językowe”? Nazwa i krótsza, i wygodniejsza, bo obejmująca i tych, którzy przybyli za pasją języków tworzenia, jak i badania, czy uczenia się.

Zresztą, to forum od samego początku (ku niepocieszeniu Wileny) większą uwagę przykładało językom naturalnym — stąd cały dział poświęcony lingwistyce, nie jedno subforum.
Nie od razu byłem przekonany do tej idei, jeśli ktoś pamięta - dziś jestem. (bo zara ktoś kolejny raz mi wyciągnie niby hipokryzję...)
Kotałke, twoja nazwa może być. Wyraża to samo i jest krótsza.

Offline CookieMonster93

« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 02, 2014, 16:03:32 »
Myślę, że obecna IPA wystarcza (zwłaszcza, że nowi mogą nie ogarniać trochę, zwłaszcza ci, co przyjdą na 'forum lingwistyczne' zadawać tylko pytania), sam spoza 'zwykłej' IPA'y używam tylko [ȵ] dla polskiego ń. W razie potrzeby oznaczam dodatkowo podwyższenia, obniżenia, przesunięcia w tył/przód lub [ʲ] i daję radę.

Offline Mścisław Bożydar

Offline Ghoster

« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 02, 2014, 16:26:46 »
Rozumiem, że ty byś napisał "IPy"?

Offline Noqa

« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 02, 2014, 16:29:41 »
IPY. (bo A symbolizuje samogłoskę i już)
Czy już tego nie przerabialiśmy? Tak z tuzin razy?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #246 dnia: Styczeń 02, 2014, 16:42:42 »
Postraszę was preskryptywizmem: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629593

Choć „IP-y” wygląda tragicznie…

Offline Mścisław Bożydar

« Odpowiedź #247 dnia: Styczeń 02, 2014, 16:43:15 »
Zatem IP-y

Offline Ghoster

« Odpowiedź #248 dnia: Styczeń 02, 2014, 17:00:30 »
I will find you and I will kill you.

Offline Canis

« Odpowiedź #249 dnia: Styczeń 02, 2014, 18:23:41 »
I will find you and I will kill you.
Do it before it lays eggs.

A na temat: moderacja to zuo!

Offline Vilène

« Odpowiedź #250 dnia: Styczeń 02, 2014, 18:44:55 »
Zresztą, to forum od samego początku (ku niepocieszeniu Wileny) większą uwagę przykładało językom naturalnym — stąd cały dział poświęcony lingwistyce, nie jedno subforum.
To chyba jakiś zupełnie inny początek znamy, bo ja pamiętam że na samym początku to my tego mieliśmy tylko jeden dział. I jednak najważniejsze były tu jednak conlangi, dopiero później parę osób zrobiło taki offtop, że teraz na ten offtop chce się zmienić w ogóle charakter forum.

Offline Ghoster

« Odpowiedź #251 dnia: Styczeń 02, 2014, 18:46:29 »
Cytat: Logo Forum
> Lingwistyka

Doprawdy, offtop jak nic.

Offline Canis

« Odpowiedź #252 dnia: Styczeń 02, 2014, 18:54:12 »
To chyba jakiś zupełnie inny początek znamy, bo ja pamiętam że na samym początku to my tego mieliśmy tylko jeden dział. I jednak najważniejsze były tu jednak conlangi, dopiero później parę osób zrobiło taki offtop, że teraz na ten offtop chce się zmienić w ogóle charakter forum.
To chyba za samego początku forum. Bo kiedy ja przyszedłem, to uwaga rozkładała się już po równo, o ile pamiętam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 18:56:53 wysłana przez 카니스 »

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #253 dnia: Styczeń 02, 2014, 19:15:15 »
Przez całkiem spory czas dominowały conlangi, conworldy (tych było naprawdę dużo kiedyś), a nawet opowiadania (choć ja bym część tych form literackich tak nie nazwał…). Ale jednak lingwistyki zawsze było sporo. Słowiańsko-indoeuropejskiej szczególnie.

Offline Canis

« Odpowiedź #254 dnia: Styczeń 02, 2014, 19:27:04 »
Już pomijając całą przeszłość to przemianowanie jest nam potrzebne teraz. I to tak, że by gꙪgle to widziały.