Autor Wątek: Co z moderatorstwem?  (Przeczytany 71224 razy)

Offline Ghoster

Odp: Co z moderatorstwem?
« Odpowiedź #255 dnia: Styczeń 02, 2014, 19:35:22 »
Poza tym, jeśli się nie mylę, serwer jest płatny. Jak się zbierze więcej ludzi, to przy kolejnej zrzutce może ktoś się dołączy (na mnie raczej przy tej kolejnej nie ma co liczyć, ale może na następną dam radę). Dział konlangów nie umrze, a nuż będzie więcej studentów filologii germańskiej/słowiańskiej, to i wszyscy jakoś tam skorzystają na, oby, nauce natlangów. No, chyba że wszyscy na tym forum zamierzają do śmierci  znać tylko angielski i tworzyć sobie zmyślone języki. xd

Ach, no i będzie dużo preskryptywistów do nawrócenia, może przyczynimy się do jakiejś edukacji Polaków pod tym względem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 19:37:00 wysłana przez Ghoster »

Offline Canis

« Odpowiedź #256 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:10:45 »
Mam pytanie:
Czy zostawiamy wszystko po staremu, czy bawimy się w nowych moderatorów?
Jestem przeciw zmianie admina - RWHO jest skuteczny, i nie zaniedbuje forum, jest też bezstronny, więc idealny admin.
zavadzky też nie jest najforszy, choć ktoś bardziej wyruzomiały przydać by się przydał.
Śmiechłem z pierwszego posta tego tematu, który włączył mi się przypadkowo...

Offline Ghoster

« Odpowiedź #257 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:21:49 »
Taka bardzo luźna propozycja: zmieniamy nazwę forum na jakąś inną? xd
inb4 Babel

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:27:45 »
Ten RWHO to był spoko koleś. Wszystko pieprzło jak przyszedł Canis i go zastapił. :P

Offline Canis

« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:43:42 »
Ten RWHO to był spoko koleś. Wszystko pieprzło jak przyszedł Canis i go zastapił. :P
Właściwie na dzień dzisiejszy nie ma to dla mnie za dużego znaczenia poza czystą ciekawością, nie mam takiej zdolności zmiany własnej osobowości, jaką mają niektórzy. Jestem jaki jestem i się zmieniam, czasem na gorsze.
Ale mogę prosić o rozwinięcie opinii? Tak po prostu for the record.

Offline Vilène

« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:51:09 »
Taka bardzo luźna propozycja: zmieniamy nazwę forum na jakąś inną? xd
inb4 Babel
Raczej na „Burdel”.

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:16:27 »
O,  to mojo-duszaczowe tematy przestaną być offtopami...

Offline Feles

« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:11:58 »
Zresztą, to forum od samego początku (ku niepocieszeniu Wileny) większą uwagę przykładało językom naturalnym — stąd cały dział poświęcony lingwistyce, nie jedno subforum.
To chyba jakiś zupełnie inny początek znamy, bo ja pamiętam że na samym początku to my tego mieliśmy tylko jeden dział. I jednak najważniejsze były tu jednak conlangi, dopiero później parę osób zrobiło taki offtop, że teraz na ten offtop chce się zmienić w ogóle charakter forum.
Ach, miałem na myśli to (w domyśle: nowe) forum.

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości

Offline Canis

« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:20:24 »
Zresztą, to forum od samego początku (ku niepocieszeniu Wileny) większą uwagę przykładało językom naturalnym — stąd cały dział poświęcony lingwistyce, nie jedno subforum.
To chyba jakiś zupełnie inny początek znamy, bo ja pamiętam że na samym początku to my tego mieliśmy tylko jeden dział. I jednak najważniejsze były tu jednak conlangi, dopiero później parę osób zrobiło taki offtop, że teraz na ten offtop chce się zmienić w ogóle charakter forum.
Ach, miałem na myśli to (w domyśle: nowe) forum.
No to na pewno...

Offline Vilène

« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 04, 2014, 18:41:20 »
No ale to forum powstało już po jego wykolejeniu i wypaleniu językotwórczym jego użytkowników…

Offline ArturJD

• Piewca tabel
  • Baroque
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:12:50 »
Byłem kiedyś na innym forum, które też przenosiło się z fora na inną domenę. Nigdy nie odzyskało dawnej świetności. Przenosiny na nowy serwer są ok, ale czasami przyczyniają się do upadku aktywności. Ale to forum w porównaniu z tamtym trzyma się i tak bardzo dobrze.

Offline Mścisław Bożydar

• Πατριάρχης Γλώσσοποιίας
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 05, 2014, 00:38:26 »
Ale przecież to forum już było przeniesione, ArturJD :P
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?

Offline Ghoster

« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 05, 2014, 10:30:38 »
Byłem kiedyś na innym forum, które też przenosiło się z fora na inną domenę. Nigdy nie odzyskało dawnej świetności. Przenosiny na nowy serwer są ok, ale czasami przyczyniają się do upadku aktywności. Ale to forum w porównaniu z tamtym trzyma się i tak bardzo dobrze.
To. Na innym forum po uniezależnieniu od serwerów Phoenixa zostali praktycznie sami ci, którzy i tak regularnie od lat wchodzili na to forum. Chociaż fakt faktem teraz się trochę rozwija i linkują do niego nawet zagraniczne strony.

Offline Canis

« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 05, 2014, 11:12:16 »
To. Na innym forum po uniezależnieniu od serwerów Phoenixa zostali praktycznie sami ci, którzy i tak regularnie od lat wchodzili na to forum. Chociaż fakt faktem teraz się trochę rozwija i linkują do niego nawet zagraniczne strony.
Na którymś z moich fór doświadczyłem tego samego, choć nigdy nie myślałem o tym w kontekście forum językotwórców. Forum u szczytu sławy zapchało postami darmowy serwer, całą bazę danych, ale po przenosinach na nowy serwer forum nigdy się nie podniosło.

Ale nie jestem wcale przekonany, czy w ogóle możemy mówić o tym zjawisku u nas. Prawda jest taka, że przed przenosinami stare forum na fora.pl było równie aktywne co tu nasze, jak nie gorzej. Na początku też tam szału nie było - różnica była taka, że *na pewno* więcej tworzono języków, i *chyba* była większa aktywność na wiki.

Offline spitygniew

« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 05, 2014, 16:18:11 »
Nasze forum jedyne co straciło na przenosinach to chodzącą bazę danych literatury polskiej w postaci Bandziola20.
P.S. To prawda.