Autor Wątek: Co z moderatorstwem?  (Przeczytany 74628 razy)

Offline Mścisław Bożydar

• Πατριάρχης Γλώσσοποιίας
Odp: Co z moderatorstwem?
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 06, 2011, 19:59:16 »
Usuwanie tematów zajeżdżałoby faszyzmem, nie sądzisz? Właściwie to można tylko zachęcać i dawać przykład. Każdy komu zależy na poziomie polskiego conlangingu zdaje sobie sprawę z tego, że w dziedzinie slavlangów siągnęlismy poziom ekspert i musimy iść do przodu. Poza tym zależy mi raczej na rozwoju, a wlepianie warnów może tylko zniechęcić.

Przekierowanie uwagi można stymulować projektami grupowymi, współzawodnictwem itp.

Do nowoupotrzebnictwa nie trzba tytułu moderatora, ale do usunięcia własnego konta na forum już tak :P No przyznaj się że o to Ci chodzi ^^'

Poza tym, wydaje mi się, że jako użytkownik jesteś zbyt... "niestabilny", tzn. ciężko przewidzieć Twoje zachowanie, pomijając fakt że będzie miało na celu zwrócenie na Ciebie uwagi i wywołanie zamętu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2011, 20:01:53 wysłana przez Mścisław Kulmatycki »
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?

Offline Vilène

« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:12:51 »
Właściwie to można tylko zachęcać i dawać przykład.
Rozumiem, że chodzi ci o to, że robienie tego na stanowisku moderatora skutkuje większym autorytetem?

Do nowoupotrzebnictwa nie trzba tytułu moderatora, ale do usunięcia własnego konta na forum już tak :P No przyznaj się że o to Ci chodzi ^^'
Nie. Ale jak ktoś mnie poprosi o usunięcie jego konta, to ja bez problemu je mu usunę.

Poza tym, wydaje mi się, że jako użytkownik jesteś zbyt... "niestabilny", tzn. ciężko przewidzieć Twoje zachowanie
Pełniłem już funkcję administratora na wiki, i jakoś tam myślę, że nie można było mi zarzucić wtedy niestabilności. No dobra – raz zrezygnowałem, ale to tylko dlatego, że przez ówczesne wydarzenia uznałem, że nie byłbym w stanie pełnić tej funkcji z utrzymaniem bezstronności i obiektywizmu.

Offline Mścisław Bożydar

« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:17:07 »
Odniosłeś się do tych najbardziej ogólnikowych zdań. Widzę że trafiłem na prawdziwego demagoga :D Fajnie, będzie więcej zabawy.
Canis, kiedy ogłosisz światu kto będzie nowym modem?

Offline Feles

« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:34:49 »
Nie. Ale jak ktoś mnie poprosi o usunięcie jego konta, to ja bez problemu je mu usunę.
Jako moderator. :-D

Dobra, i tak popieram Viléna.

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości

Offline Mścisław Bożydar

« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:37:01 »
To może ankieta?

Offline Vilène

« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:41:16 »
Jako moderator. :-D
A nie można? Przecież zavadzky miał tylko moderatora, a udało mu się samemu sobie usunąć…

Fajnie, będzie więcej zabawy.
A może zrobimy na IRC-u debatę wyborczą? Będzie jeszcze więcej, a będę musiał się odnieść do zdań bardziej szczególnikowych :P. Chociaż z drugiej strony, może lepiej nie zajmować sobie tym czasu, bo i tak wiadomo, że na moderatorstwo żadnych szans nie mam.

To może ankieta?
Może lepiej nie, jeszcze się zdołuję wynikami ;/.

Offline Feles

« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 06, 2011, 20:53:49 »
A nie można? Przecież zavadzky miał tylko moderatora, a udało mu się samemu sobie usunąć…
Nie wiem, też mam opcję usunięcia swojego konta, ale tylko swojego.

Offline Canis

« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 06, 2011, 21:57:31 »
Nowego moda ogłoszę w ten weekend, chyba że wyjadę do Poznania (może tak się zdarzyć, choć coraz bardziej w to wątpię...).

Swoją drogą, podoba mi się debata odnośnie podejścia do forum między wami. Zdajecie sobie sprawę z tego, że mod wykonuje całą masę brudnej roboty? Nie, nie chodzi o usuwanie postów. Chodzi o przerywanie kłótni w dyplomatyczny sposób, bez żadnych negatywnych odczuć z niczyjej strony. To trudne, bo czasem trzeba brać furię na siebie.

Mi się podoba pomysł deslawizacji, ale po prawdzie, za zrealizowanie tej Utopii odpowiada społeczność, a nie mod... a społeczność robi co chce, bo a) anarchia b) od tego to forum jest. Nazwijcie mnie schizofrenikiem, ale: jako użytkownik zawsze powtarzam, że nadmiar slavlangów to męski organ rozrodczy, ale jako administrator nigdy tego nie powiem, bo slavlangi jak najbardziej mieszczą się w tematyce forum...

Natomiast offtop to rak. Granice dobrego smaku zostały przekroczone już dawno, jeszcze na fora.pl. Pora na rewolucję kulturową, hehehe.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2011, 21:59:56 wysłana przez Canis »

Offline Mścisław Bożydar

« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 06, 2011, 22:05:04 »
Ta. Doświadczenie użytkownicze na kilku forach pokazuje, że mod to zawsze "ten zuy" :D

Offline Canis

« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 06, 2011, 22:07:10 »
No to prawda w sumie xD Ale co z tym niby zrobić?

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 06, 2011, 22:07:40 »
A jeśli będzie to jeszcze Ciupak, to to dopiero satana może się schować.

Offline Vilène

« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 06, 2011, 22:08:47 »
Zdajecie sobie sprawę z tego, że mod wykonuje całą masę brudnej roboty?
Oczywiście.

Natomiast offtop to rak. Granice dobrego smaku zostały przekroczone już dawno, jeszcze na fora.pl. Pora na rewolucję kulturową, hehehe.
Cholera, czyli nie mam szans ;/.

Offline Canis

« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 08, 2011, 08:51:28 »
Moderatora dostanie osoba, która przejdzie próbę.

Offline Mścisław Bożydar

« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 08, 2011, 18:41:49 »
hę?

Offline Feles

« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 08, 2011, 18:45:49 »
Canis przygotuje quiz ze znajomości Labiryntu zaświatów?