Wargeria

Zaczęty przez elslovako, Grudzień 07, 2012, 21:13:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

elslovako

Po zaprezentowaniu wargerskiego (który nadal się rozwija), o ile dobrze pamiętam Toivo, spytał się, gdzie ten wargerski jest używany. No więc zaciągnąłem do pracy mój stary tablet o dokładności układu kierowniczego jelcza i zmusiłem się do narysowania mapy państwa, o którym dawno już rozmyślam, czyli

WARGERIA
Nollotinisi Vareska
(wiem co to jakość)

Ludność: 9 756 414
Powierzchnia: 219 789 km2
Gęstość zaludnienia: ok. 44,3 os/km2
Ustrój: Republika
Głowa państwa: prezydent Inge Vajjas
Szef rządu: premier Köllte Torhokinne
Stolica: Haksa (756 tys. mieszkańców)
Waluta: korona wargerska (vareskakörön, vkr), 1 vkr = 100 teilti (teilta, tlt)
PKB na osobę: 510 640 vkr (1PLN ~ 6.21 vkr, 1$ ~ 19.69 vkr)
Święto narodowe: Oisdat (Dzień Zwycięstwa), 19 IV
Język urzędowy: wargerski

Wargeria ma dostęp do Morza Kolskiego (Kollutäsä), graniczy z pseudonordyckim państwem Fjerdel, Tarcją i Głewią, gdzie ma być używany ten mój niby-słoweński język.

Etymologia nazwy państwa
Naukowcy nie są pewni pochodzenia nazwy Wargeria. Jedni mówią, że pochodzi ono od zamieszkującego te tereny plemienia Wargów lub Wergów, lecz nie znaleziono żadnych śladów ich osad lub kultury. Druga możliwość to fjerdelskie słowo "vǣg/vååg", oznaczającego las lub puszczę. Trzecia możliwość to tarcjańska nazwy krainy "Wagře", pochodzące od wyrazu "agř", oznaczającego leśny strumyk lub jezioro, w niektórych źródłach także bagna.

Więcej informacji standardowo pojawi się w najbliższym czasie, świat na razie nie ma nazwy, zaś czas akcji odpowiada obecnemu okresowi na Ziemi.
  •