Rubania: Różnice pomiędzy wersjami

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
m
Linia 23: Linia 23:
 
}}
 
}}
  
'''Rubania''' [[Język olseski|ols.]] Rube - monarchia dziedziczna, w unii personalnej z [[Olsenia|Olsenią]], położona głównie na Rubanii (Wyspa Południowa). Obecnie w imię [[Dynastia Olsów|władcy olseskiego]] na Rubanii rządzi wyznaczony przez niego namiestnik. W rządach pomagają mu lokalne Zgromadzenia. Po za swą kolebką, Rubani posiadają także przyczółki na Felży, utrzymują także dwie wyspy, najdalej wysunięte na północ części [[Monarchia Olsów|Monarchii]] oraz jeden przyczółek na kontynencie. Rubania kładzie naciska na walkę kontaktową, niźli dystansową, posiada jednak średnio rozwiniętą siatkę dróg. Jej gospodarka opiera się rolnictwie, łowiectwie i wydobywnictwie. Z Olsenii importuje m. in.: leki, medykamenty i wszelakie wyroby hutnicze.
+
'''Rubania''', [[Język olseski|ols.]] Rube - monarchia dziedziczna, w unii personalnej z [[Olsenia|Olsenią]], położona głównie na Rubanii (Wyspa Południowa). Obecnie w imię [[Dynastia Olsów|władcy olseskiego]] na Rubanii rządzi wyznaczony przez niego namiestnik. W rządach pomagają mu lokalne Zgromadzenia. Po za swą kolebką, Rubani posiadają także przyczółki na Felży, utrzymują także dwie wyspy, najdalej wysunięte na północ części [[Monarchia Olsów|Monarchii]] oraz jeden przyczółek na kontynencie. Rubania kładzie naciska na walkę kontaktową, niźli dystansową, posiada jednak średnio rozwiniętą siatkę dróg. Jej gospodarka opiera się rolnictwie, łowiectwie i wydobywnictwie. Z Olsenii importuje m. in.: leki, medykamenty i wszelakie wyroby hutnicze.
  
 
=Złota Era=
 
=Złota Era=

Wersja z 12:52, 7 wrz 2017

Rube ['r̝̊ube̞]
Rubania
Flaga Monarchii Olseskiej.png
Flaga Monarchii Olsów

Państwo Rubanów
Rubania.png
▸ Język urzędowy olseski
rubański
▸ Stolica Rĕv [r̝̊é͜èw]
▸ System rządów monarchia dziedziczna w unii personalnej z Olsenią
▸ Typ państwa zależne królestwo
▸ Głowa państwa Tan II
▸ Pierwszy minister brak
▸ Waluta 1 pyd = 144 lżofów
▸ System gospodarczy de facto kapitalizm
▸ Religia panująca religia Olsów
▸ Terytoria zależne nie dotyczy

Rubania, ols. Rube - monarchia dziedziczna, w unii personalnej z Olsenią, położona głównie na Rubanii (Wyspa Południowa). Obecnie w imię władcy olseskiego na Rubanii rządzi wyznaczony przez niego namiestnik. W rządach pomagają mu lokalne Zgromadzenia. Po za swą kolebką, Rubani posiadają także przyczółki na Felży, utrzymują także dwie wyspy, najdalej wysunięte na północ części Monarchii oraz jeden przyczółek na kontynencie. Rubania kładzie naciska na walkę kontaktową, niźli dystansową, posiada jednak średnio rozwiniętą siatkę dróg. Jej gospodarka opiera się rolnictwie, łowiectwie i wydobywnictwie. Z Olsenii importuje m. in.: leki, medykamenty i wszelakie wyroby hutnicze.

Złota Era

Państwo Rubanów.png

Teraźniejszość

Rubania2.png