Autor Wątek: Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia  (Przeczytany 37969 razy)

Silmethúlë

• Gość
Odp: Zapotrzebowanie, prośby, zamówienia
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 09, 2012, 20:46:56 »
Tylko studiuję w Pyrlandii. Jestem z miasta, w którym pleśnieją Sery Turek. I Skandynawistyka jest na UAM, UG i UJ.

A w kwestii po co bokmaal, skoro mało "tru"? Bo materiały o nynorsku i innych językach są w bokmaaal, podręczniki po polsku są do bokmaala i uzyskujesz możliwość łatwego nauczenia się czytania po duńsku (ale nie rozmawiania).

Więc staję na głowie z farerskim.

No, ja jestem ogólnie z zachpomu, też jedynie studiuję w Posen. Chorwacja, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Chorwacji, więc to też taka przypadłość, że userzy tego forum (bo nie nazwę się conlangerem, przy moim braku zapału twórczego) nie są rodowitymi Poznaniakami :P.

Co do bokmal/nynorsk. Cóż, jeśli ktoś chce się uczyć białoruskiego czy ukraińskiego, też mu się zaleca nauczenie się rosyjskiego, bo może wtedy się porozumieć z większą ilością osób a i materiały do dwu pierwszych są głównie w trzecim. Ale to oznacza, że aktualny stan jest kaleki. I należy korzystać z możliwości i namawiać do tworzenia materiałów do mniej popularnych języków, albo samemu je tworzyć, w swojej rodzimej mowie ;-).

Offline Alfrún Trollsdóttir

• Wannabe confilolog
    • Trolls love coldness
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 09, 2012, 20:57:12 »
Aktualnie wraz z kolegą z grupy walczymy o stworzenie takich materiałów. I jeżeli ktoś mi pokibicuje (czytaj będzie truł tyłek) to materiały powstaną. Właśnie pisałam do kolesia z Wysp Owczych o pomoc, jestem też w kontakcie z Old Norse Medieval Studies Institute w Rejkiaviku. Islandzkiego uczy po polsku Przemysław Czarnecki w Poznaniu (ale ma pełną grupę), on też zgodził się na staroislandzki z wymową wg. szkoły ś.p. Gussmana, którego był uczniem.

Co wy na to, żeby od lipca zrobić kurs nynorsku? Tyle zajmie mi nadrobienie różnic, myślę. Islandzki: iselandiconline.is, kurs promowany przez Uniwersytet w Reikjaviku.
Kiedy ktoś pyta cię o religię i poglądy polityczne - udaj że nie mówisz w jego języku. Nigdy nie wiesz, kiedy zacznie się pogrom ruchu miłośników truskawek.

<a href="http://trollsdottir.wordpress.com">Trolls love coldness</a>

Offline Noqa

« Odpowiedź #47 dnia: Luty 27, 2012, 19:45:38 »
Chętnie pouczyłbym się serbskiego/serbsko-chorwackiego/szczerze mówiąc nie łapię się się w tych podziałach - chodzi o taki, którym można się dogadać w Czarnogórze :)

Jest ktoś chętny do uczenia bądź uczenia się?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Offline Mścisław Bożydar

• Πατριάρχης Γλώσσοποιίας
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 27, 2012, 20:16:11 »
Ja mogę poprowadzić taki kurs survivalowy chorwackiego.
Uczyłem się w zeszłym roku przed wyjazdem do Hercegowiny.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?

Offline Noqa

« Odpowiedź #49 dnia: Luty 27, 2012, 20:29:49 »
No to jestem chętny :)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.

Offline patka chorwatka

« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 05, 2012, 18:25:50 »

Mogę pomóc. Napisz co chciałbyś najchętniej wiedzieć, to zrobię notatki.

Offline Mścisław Bożydar

« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 05, 2012, 18:48:13 »
No to jestem chętny :)

A, właśnie. Do kiedy masz czas na nauczenie się?

Offline Noqa

« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 05, 2012, 19:37:03 »
Prawie do końca czerwca. Fajnie byłoby do tego czasu potrafić zapytać o coś prostego tubylca, zamówić w restauracji :)

(Przymiotnik dotyczy czegoś, nie tubylca ;-))

EDIT: A poza standardowymi rzeczami może być jeszcze coś o łódkach i portach, bo będziemy wodą zwiedzać :)

Offline Mścisław Bożydar

« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 05, 2012, 20:08:31 »
O, spoko. Po środzie coś się może pojawi w dziale z kursami.

Offline Widsið

« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 30, 2012, 13:52:14 »
Bo materiały o nynorsku (...) są w bokmaaal
Trochę bzdura, jeśli by zajrzeć do biblioteki UAM, często materiały o bokmålu i dzieła ogólnojęzykoznawcze są właśnie w nynorsk :) Swoją drogą, mogę się zaoferować z norweskim w obu wariantach, pomogę też rozstrzygać wątpliwości w szwedzkim i duńskim, jeśli ktoś by jakieś miał :)

Offline Widsið

« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 09, 2012, 22:19:00 »
Zauważyłem, że wyrażano chęć kursu staroangielskiego; mogę się tego podjąć, pod warunkiem, że doprecyzujecie, czego konkretnie chcecie się nauczyć. Takich języków-trupów ciężko nauczać (vide zajęcia z łaciny w szkołach) ;)

Offline Noqa

« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 09, 2012, 22:52:44 »
Mam wrażenie, że główne problemy w szkole wynikają, że podchodzi się do nich jak do trupów. I masochistycznie stawia się na memoryzowanie tabelek zamiast na to, do czego język służy.
Ze staroangielskim, do którego są chętni może być lepiej :)

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 10, 2012, 00:27:16 »
Ja téż jestem za! Gocki i staroangielski, to jest to!

Offline zabojad

• Ostatni wyznawca feleszyzmu
  • 吾生也有涯,而知也無涯
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 14, 2012, 17:21:19 »
Może przekonałby mnie ktoś do języków germańskich, skoro jak widzę jest tu tylu znawców? Bo jakoś mnie tak ciągnie na Północ...
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.

Offline żuwaczky

• REAL SLIM SHADY
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 15, 2012, 00:14:24 »