Język mattitu [Ziemlia]

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Marzec 04, 2016, 12:20:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Opis na wiki
Nowy konlang ze świata Ziemli. Stwierdziłem, że zacznę opisywać te konlangi na naszej wiki. Zapraszam!

Henryk Pruthenia

Dodałem trochę o przymiotniku i przyimku.

Toivo

Czekam niecierpliwie na opinie domorosłych fonologów o tym, jak to posiadanie fonemu X przy nieposiadaniu Y jest niemożliwe ;) Swoją drogą, zestaw spółgłosek rzeczywiście dosyć dziwaczny. W zapisie dziwi mnie używanie "ê", "ô" mimo że odpowiedniki bez cyrkumfleksu są wolne. W opisie morfologii przydałyby się jakieś przykłady, bo same końcówki za wiele nie mówią.
  •  

Henryk Pruthenia

Starałem się oddać nieczystość tych dźwięków,  w końcu w Ziemli język posiada jakiś swój alfabet czy coś.  Co do zestawu dźwięków,  to doszedłem do wniosku, że wiele dźwięków wśród moich konlangów się powtarza, nie mówiąc o tych nieopublikowanych, i często mam wrażenie semito-, indo-, kaukazo-, europo- czy też innego- klona i postarałem się zrobić taki zestaw,  z jakim się nie spotkałem sam osobiście nigdy.

Co do przykladów, to porobię oczywiście takowe.  Planuję ogólnie pewną reformę Ziemli, jej urealnienie a także zmiany w prezentacji moich projektów.

Henryk Pruthenia

Mała notka na temat modalności w języku mattitu:
Link