Autor Wątek: Finis Kynos  (Przeczytany 3473 razy)

Offline Borlach

Odp: Finis Kynos
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 23, 2019, 11:31:57 »
Na pewno największym problemem w Ajdynirze w ciągu najbliższego stulecia będzie upadek dotychczasowego hegemona, czyli Dynastii Żysudrydów, inwazja Kauradów, ich panowanie. A potem ajdyniriańskie odrodzenie
Oto ja, Adwokat Diabłów

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 23, 2019, 13:31:10 »
U mnie będą dwie wielkie ideologie: religijna z ideą poświęcenia oraz antyreligijną nastawioną na szczęście tu i teraz.

Offline Borlach

« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 23, 2019, 14:08:05 »
U mnie będą dwie wielkie ideologie: religijna z ideą poświęcenia oraz antyreligijną nastawioną na szczęście tu i teraz.
Ja planuję w ramach Ajdyniriańskiego Odrodzenia stworzyć nową imperialną ideologię silnie opartą na nowej religii, wywodzącej się z obecnego Dżarizmu. Mocno inspirowana perską ideologią imperialną za Sasanidów, ale jeszcze... bardziej. Z lekkim faszystowskim zabarwieniem, wiarą w ideę Boskiego Ładu który należy przywrócić na świecie, ścisłym podziałem na kategorie Dobra i Zła (coś co nie występuje u moich obecnie), starym dobrym podziałem świata na Iran i Aniran, wiarą w dziejową misję nowego Imperium i jeszcze kilka innych fajnych rzeczy.

Powiem tak - obecny Ajdynir jest starym śpiącym smokiem. Po wpierdolu jaki moi ludzie dostaną od Kauradów, nowy odrodzony Ajdynir będzie, heh, smokiem znacznie bardziej aktywnym.
Będzie zabawnie. Zwłaszcza dla ludów ościennych.
Oto ja, Adwokat Diabłów

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2019, 22:47:36 »
Spiritus, potrzebne są mi nazwy dla Twoich wysp i gór. Dałbyś radę je dodać, czy muszę je wymyślać?