Autor Wątek: Języki gamajskie - projekt grupowy  (Przeczytany 4968 razy)

Offline Borlach

Odp: Języki gamajskie - projekt grupowy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 09, 2018, 15:49:37 »
Zgodnie z zamówieniem, pierwszy szkic mapy kąłordu. To jedynie wycinek mapy, te fragmenty które zostały jakoś wstępnie opisane przeze mnie i Vaylora-Hirokiego.


Także mamy Praojczyznę Gamajów, zaznaczoną kółkiem: na stepach, na północ od masywu górskiego będącego większą wersją Kaukazu, na północno-zachodnim skraju niewielkiego morza śródlądowego. Na północ znajdują się dalsze stepy, następnie lasy i tajga siągnące się aż do granic Lądolodu. Na zachodzie znajduje się wielkie, wyschnięte morze śródlądowe, wzorowane na okresie w którym wyschnięte Morze Śródziemne było ogromną słoną pustynią. Stanowi ona naturalną, niemal nieprzekraczalną granicę między północnymi ziemiami, a kontynentem na południu, zaznaczonym jako ĆOŚ - byłyby tylko 2 przejścia. Jedno poprzez ~Kaukaz i moje tereny, czyli Wielką Dolinę Rzeczną, drugie po drugiej stronie wyschniętego morza, w miejscu gdzie most lądowy odcina wyschnięte morze od oceanu. Na wschód od Praojczyzny Gamajów znajdują się dalsze stepy i półpustynie, przypominające Azję Środkową, natomiast jeszcze dalej na wschód ziemie które mają przypominać Europę. Na południe od nich są ogromne pasma górskie przypominające Himalaje, oddzielające je od ziem Vaylora, przypominających Indie. Między moimi a jego ziemiami znajduje się rozległy otoczony górami płaskowyż, na południowy-wschód od jego ziem byłyby archipelagi i półwyspy przypominające Indonezję. Natomiast na południu, pośród Oceanu, znajdowałaby się wielka wyspa, Atlantyda Todsmera. No i inne wyspy.

Tak wygląda szkic.
A tak wstępna trasa wędrówki jednej z gałęzi rodziny gamajskiej (czerwone), będącej przodkami zarówno moich Gamajów (pomarańczowe) jak i Horokiego (żółte).
       

Teraz czekamy tylko jak Henryk zrobi z tego porządną mapę xD
Oto ja, Adwokat Diabłów
 

Offline Lukas

Odp: Języki gamajskie - projekt grupowy
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 13, 2018, 14:11:20 »
Mapka ładna. Typowy styl znany z książek fantasy. Chętnie dołączyłbym się do tego projektu, ale jest jeden problem mam kłopoty z płynnym czytaniem tekstów w protogamajskim, a nie chcę zrobić języka potomnego, który będzie równie niewymawialny.
 

Offline Toyatl

Odp: Języki gamajskie - projekt grupowy
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 15, 2018, 16:50:51 »
Moi Panaufowie poszli na wschód. Stąd pan to podnosić, wstawać, wschód, a -auf to sufiks oznaczający "ten, który wybrał drogę, sposób..., kto uległ...". Czyli Panaufowie to ludzie, którzy wybrali wschód albo ci, którzy się podnieśli (z upadku). Tak głosi mit założycielski tego ludu. :-)