Pytania różne (polszczyzna)

Zaczęty przez Noqa, Luty 17, 2012, 22:37:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

CookieMonster93

Cytat: MrVassil w Styczeń 16, 2013, 23:56:35
Cytat: Pingǐno w Styczeń 16, 2013, 20:56:37
[ɨɨɨɨ, xɨba ratʃ͡ɛj ftɛn spɔsub, nɔ ɲɛ]
Błąd, Małopolska, czy Wielkopolska :P
Albo asymilacja między wyrazami, bo po tym jest dźwięczne [b], ja mówiąc szybko też możliwe, że bym tak powiedział, a jestem z dialektów ubezdźwięczniających...
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

MrVassil

Powiem, że nie bardzo rozumiem. Gdzie po tym [b] w sposób  jest inne [b]? Mi chodziło właśnie o udźwięczanie międzywyrazowe, które jest cechą dialektów mało- i wielkopolskich.
  •  

Pingǐno

Cytat: MrVassil w Styczeń 16, 2013, 23:56:35
Cytat: Pingǐno w Styczeń 16, 2013, 20:56:37
[ɨɨɨɨ, xɨba ratʃ͡ɛj ftɛn spɔsub, nɔ ɲɛ]
Błąd, Małopolska, czy Wielkopolska :P

Jestem prawie na granicy małopolski i wielkopolski.
Myślałem, że zwarta zawsze się udźwięczni, kiedy poprzedzającą ją głoską jest [n]. ;o
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pingǐno

  •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Pingǐno

Jestem dosyć niezorientowany w samogłoskach, bo wszystkie dla mnie brzmią identycznie. o.0

Ale odważę się powiedzieć, że mój język w tym przypadku jest bardziej w górze...
A może to jest [ɔ̹]/[o̹] ;o
  •  

Vilène

Cytat: Pingǐno w Styczeń 17, 2013, 17:30:37
Jestem dosyć niezorientowany w samogłoskach, bo wszystkie dla mnie brzmią identycznie. o.0
Wataj w klabia bracia, ja taż sią tak czasam czają.
  •  

Noqa

#638
  • można odróżnić, brzmi bardziej po wschodniemu. Albo kiedy próbujemy udawać Japończyka/Azjatę robiącego "Ooo!".

    EDIT: Jak wymawiacie "park fontann"?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Pluur

  •  

Vilène

  •  

Pingǐno

#641
[pʌ̞ɹk fonˈtʰæn]
(to nie powinno być w tym temacie, ale 'kej.)

@down:

Nie rozumiem o co mu chodzi. Ja chciałem tylko odpowiedzieć na pytanie. :<
  •  

Noqa

Ha. Ha. Ha. Humor z gimbazy to niezastąpione przeżycie z internetu. I znów spamujący Pinguś.

Vilen, chodzi właśnie o realizację tego /nn/. IPOwy zapis [nː] jest bardzo nieprecyzjny. Wymawiasz to jako jedno długie /n/ czy bardziej, jakby był tam dwa /n/? A jeśli drugie to jak - z wokoidem między?
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Vilène

Cytat: Noqa w Styczeń 17, 2013, 21:15:29
Vilen, chodzi właśnie o realizację tego /nn/. IPOwy zapis [nː] jest bardzo nieprecyzjny. Wymawiasz to jako jedno długie /n/ czy bardziej, jakby był tam dwa /n/?
Jedno długie [n], jakbym wymawiał jako dwa, to bym zapisał [fɔntann].
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •