Rema

Zaczęty przez Rémo, Kwiecień 27, 2012, 17:01:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 27, 2012, 19:52:13
A ja bym wziął te jasnozielone na wschodzie...
Imperija jakaś tam się nazwie... :D

A co do języka, wymyślą jakiś. :)

Już się robi  ;-D Wymyśl jeszcze miasta i napisz gdzie lub dodam je sam  :-)
Pozdrawiam! :)
  •  

Vilène

Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 19:51:01
Vilen - dodane!  ;-D
Dzięki, tylko stolicą jest Tegieng, nie Xiphieŋ.
  •  

Rémo

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 27, 2012, 19:54:34
Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 19:51:01
Vilen - dodane!  ;-D
Dzięki, tylko stolicą jest Tegieng, nie Xiphieŋ.

Okey, Oui, Ja eeee...  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Vilène

#18
Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 19:56:04
Okey, Oui, Ja eeee...  :-P
Ej, ale Tegieng (stolica) miał być na wyspie, a Xiphieŋ na kontynencie - a ty teraz tak zrobiłeś, że "Zachodni Pokój" jest na samym wschodzie :P.

A, i zmień nazwę Liedzeŋu na Lietsheŋ, bo babola zrobiłem :P.
  •  

Hapana Mtu

Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 19:51:01
[...]a miasta mam sam rozlokować?
Na to liczę.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Rémo

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 27, 2012, 20:09:47
Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 19:56:04
Okey, Oui, Ja eeee...  :-P
Ej, ale Tegieng (stolica) miał być na wyspie, a Xiphieŋ na kontynencie - a ty teraz tak zrobiłeś, że "Zachodni Pokój" jest na samym wschodzie :P.

A, i zmień nazwę Liedzeŋu na Lietsheŋ, bo babola zrobiłem :P.

Teraz dobrze? xD
Pozdrawiam! :)
  •  

Vilène

Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 20:40:31
Teraz dobrze? xD
Super!

BTW, mam nadzieję, że Canis nie będzie prosił o opis języka sendżawskiego :P.
  •  

Todsmer

#22
Ja bym chcial to fioletowe na wyspie w lewym gornym rogu :)

Jesli mozna, mialbym prosbe, aby do mojego panstwa nalezalo jedno miasto na cyplu w zoltym kraju. Taki malutki skrawek, tylko na jedno miasto i nic poza tym.

Nazwy miast, panstwa itp. podam pozniej.

(przepraszam za brak polskich liter, cos mi sie spieprzylo z ukladem klawiatury i nie mam czasu teraz naprawic)
  •  

Rémo

Cytat: tqr w Kwiecień 28, 2012, 16:22:50
Ja bym chcial to fioletowe na wyspie w lewym gornym rogu :)

Jesli mozna, mialbym prosbe, aby do mojego panstwa nalezalo jedno miasto na cyplu w zoltym kraju. Taki malutki skrawek, tylko na jedno miasto i nic poza tym.

Nazwy miast, panstwa itp. podam pozniej.

(przepraszam za brak polskich liter, cos mi sie spieprzylo z ukladem klawiatury i nie mam czasu teraz naprawic)

Okey :)
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

Remo, mam pytanko...
Jakim cudem oceany są tak poprowadzone, że ocean palacki staję się z drugiej strony równoleżnika 180 oceanem milandzkim?

Chiba, że to inaczej jest...

Todsmer

#25
Pozwoliłem sobie dodać moje miasta.

Powiedz mi, jaki jest mniej więcej rozwój cywilizacyjny państw. Współczesność?

No i jaka jest skala? W sensie podaj np długość jakiejś wyspy w km.

No i dodałem jeszcze podział polityczny, oraz mapę fizyczną. Poziomice co 1000m.
  •  

Rémo

#26
Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 28, 2012, 18:52:38
Remo, mam pytanko...
Jakim cudem oceany są tak poprowadzone, że ocean palacki staję się z drugiej strony równoleżnika 180 oceanem milandzkim?

Chiba, że to inaczej jest...

One są oddzielone, to tak jakby ocean Spokojny podzielić na 2 osobne oceany, rozumiesz? :)

Cytat
Pozwoliłem sobie dodać moje miasta.

Powiedz mi, jaki jest mniej więcej rozwój cywilizacyjny państw. Współczesność?

No i jaka jest skala? W sensie podaj np długość jakiejś wyspy w km.

No i dodałem jeszcze podział polityczny, oraz mapę fizyczną. Poziomice co 1000m.

Miasta w porządku, mapa też :D Tak, współczesność. Jeszcze tych km itp. nie wymyśliłem, jeśli ktoś chce może wymyśleć. Razem tworzymy tę zabawę. I jeszcze utwórz wątek o swoim kraju  ;-)


Aha i jeszcze jedno, pomyślcie w jaki sposób możemy określać budżet krajów? Myślałem nad czymś takim, że każdy kraj ma pewne ilości złóż i np. Polska ma 5 baryłek ropy, 5 sztabki złota etc. i np. 1 sztab. złota kosztuje - 5$. Wiem, że to trochę bez sensu, ale to jest opcja "na szybkiego"  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

#27
Moja propozycja:

budżet = 1000*liczba ludności*współczynnik surowców*współczynnik handlu*współczynnik rozwoju*współczynnik losowy

Współczynnik surowców - zakres od 0.5 do 2, współczynnik handlu 0.5 do 2.0, współczynnik rozwoju - zakres od  0.2 do 5, współczynnik losowy - zakres od 0.9 do 1.1.

Współczynniki szacowane przez właścicieli państw.
  •  

Rémo

Cytat: tqr w Kwiecień 28, 2012, 20:15:34
Moja propozycja:

budżet = 1000*liczba ludności*współczynnik surowców*współczynnik rozwoju*współczynnik losowy

Współczynnik surowców - zakres od 0.5 do 2, współczynnik rozwoju - zakres od  0.2 do 5, współczynnik losowy - zakres od 0.9 do 1.1.

Współczynniki szacowane przez właścicieli państw.

Chyba za bardzo nie kumam, ale idzie to w dobrym stylu. Jeśli ten pomysł jest dobry, trzeba wymyśleć ile np. będzie kosztowała budowa autostrady, portu lotniczego czy takie różne... To jest najtrudniejsza część, lecz można ją obejść. Jeśli nikt z graczy nie będzie zachłanny, określi tylko typ swojego kraju, biedny, średni, bogaty i będziemy sami przestrzegać tego, że np. biedny kraj nie może sobie od razu wybudować sieci autostrad. I jeśli chodzi o te autostrady etc. pomyślicie, jeśli to jest współczesność to autostrady już istnieją itp., u nas nie istnieją, będziemy je dopiero budować etc., bo gdyby kraje od razu były rozwinięte nie byłoby zabawy! :)

PROSZĘ WSZYSTKICH O ZAKŁADANIE WĄTKÓW O SWOICH KRAJACH!!!

A czemu te wątki?! Np. będę chciał sobie założyć połączenie lotnicze między stolicą mojego kraju a np. Matacznią, więc piszę w wątku o tym kraju np.

"Drogi Makczu

W związku z tym, że oba nasze kraje rozwijają lotnictwo, chciałbym zaproponować połączenie lotnicze z Liveny do Rurej. Koszt inwestycji to 50000$, oba nasze kraje podzielą się wydatkiem na pół.

Z poważanie, Cesarz Remo."

Coś w tym stylu xD Na czymś taki będzie polegać zabawa.  :-P Możliwości jest tysiące, np. przez jakiś kraj przejdzie tornado, i będzie potrzebować pomocy humanitarnej i finansowej, wtedy pisze, że dotknęła ich katastrofa i prosi wszystkie kraje o pomoc  8-) Jakieś pytania?
Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

Chodziło mi o to, żeby budżet wyliczać z takiego prostego wzoru  :-P

Niemniej jednak, najlepiej byłoby z określeniem typu kraju.
  •