Rema

Zaczęty przez Rémo, Kwiecień 27, 2012, 17:01:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

Witam! Pamiętam kiedyś miałem takie forum i tam mieliśmy z kolegami własne kraje. Dziś chciałbym to rozpocząć tu. :) Kto chce pisze tutaj i podaje kolor kraju który zajmuje. Można posiadać tylko jeden kraj! Zabawa jest bardziej polityczna. Każdy jest prezydentem, królem, cesarzem czy kimś kto rządzi swoim krajem. Zawiązujemy sojusze, prowadzimy wojny (rozsądnie!), jeździmy w delegacje itp. Zrozumiecie bardziej jak to zaczniemy. Ja tworzę mapy, bo lubię i mam wszystkie "materiały". Będę dodawał mapy np. złóż, dróg, fizyczną itp. W dziale kraje, podajecie nazwę Planety "Rema" i nazwę swojego kraju np. "Rema - Polska", wtedy będzie wiadomo, które kraje należą "do nas". W dziale o krajach piszecie takie informacje jak w wikipedii np. pełną nazwę, walutę, język, historia jak ktoś chce itp.

-----------------------------------------------------------------------------------

Dzięki naszemu wspaniałemu Administratorowi stare wątki są usunięte! ^^ Zmieniam tylko jedno, jeśli mamy sprawę do wszystkich krajów (chcemy założyć unię etc.) zakładamy wątek, chyba nie muszę nikomu mówić dlaczego (bałagan!) lecz jeśli mamy sprawę do paru krajów piszemy w ich krajowych wątkach! W tych wątkach piszemy oficjalnie! Tutaj pytania, sugestie etc. zanim założycie np. taki wątek o unii zapytajcie się tutaj czy ktoś ma ochotę, żeby nie robić niepotrzebnych wątków. Ja jestem mistrzem gry, dlatego mam największy kraj. Jeśli ktoś ma jakiś problem pytanie niech pisze tu lub w wiadomości do mnie. Ostatecznie postanowiłem rozdzielić budżet od wojska więc każdy kto chce założyć kraj podaje

-Nazwę
-Stolicę
-Stan budżetu (1-5)
-Stan wojska (1-5)
-Jaki kraj na mapie zajmuje

Na mapie zaznaczę nazwę i stolicę jako czerwoną kropkę. Od razu mówię, że kraje które nie będą się (długo) udzielać, będą usuwane. Zrobiłem dużo krajów, więc sądzę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma żadnego ta wyspa mi nie pasuje etc. bo nie będę ciągle zmieniał mapy. ^^ Każdy kraj zakłada swój wątek, jak to było ostanio "Rema - Republika Findei", żeby było wiadomo, które kraje należą do Remy.

Budżety:

Remo - Findea (Livreny) - 5
Keats - Hungämestä (Poskaapad) - 4
Fanael - Hásené (Nínomunewé) - 5
Vilén - Sendżawia (Tegieng) - 1
Meö - Republika Läivenii (Gäusi) - 3
Zabojad - Republika Narodowa Wyspy Aeylydos (Tsmatais) - 5


Wojsko:

Remo - Findea (Livreny) - 4
Keats - Hungämestä (Poskaapad) - 4
Fanael - Hásené (Nínomunewé) - 3
Vilén - Sendżawia (Tegieng) - 4
Meö - Republika Läivenii (Gäusi) - 4
Zabojad - Republika Narodowa Wyspy Aeylydos (Tsmatais) - 5
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

O, znowu...

Jakby miało wypalić, zaklepuję to zielone na zachodzie.
(Ciemnozielone, oczywiście, na wysepce takiej osobnej.)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

Cytat: Fēlēs w Kwiecień 27, 2012, 17:08:15
O, znowu...

Jakby miało wypalić, zaklepuję to zielone na zachodzie.

Ciemnozielony czy Jasny? I wymyśl jakąś nazwę dla kraju, stolicę oraz parę (2-5) większych miast. (Jak chcesz to skopiuj se mapę, narysuj i mi wyśli, gdzie mają być te miasta)
Pozdrawiam! :)
  •  

Vilène

O, państwo-eRPeG.

To ja biorę to małe pomarańczowe. Roboczo to będzie się nazywać, powiedzmy... Xuavavlańska Republika Ludowo-Demokratyczna, ze stolicą w... Dzimkongil-u (dwa pozostałe większe miasta to Rimkisen i Kundzongim). Później zmienię, jak wymyślę jakiś język dla tego.
  •  

Rémo

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 27, 2012, 17:35:19
O, państwo-eRPeG.

To ja biorę to małe pomarańczowe. Roboczo to będzie się nazywać, powiedzmy... Xuavavlańska Republika Ludowo-Demokratyczna, ze stolicą w... Dzimkongil-u (dwa pozostałe większe miasta to Rimkisen i Kundzongim). Później zmienię, jak wymyślę jakiś język dla tego.

Spoko, ale jeśli nie wiesz to nie musisz pisać, wszystko ma swój czas  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Hapana Mtu

Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 17:20:42
Cytat: Fēlēs w Kwiecień 27, 2012, 17:08:15
O, znowu...

Jakby miało wypalić, zaklepuję to zielone na zachodzie.

Ciemnozielony czy Jasny?
Na zachodzie to raczej ciemnozielony.

A ja poproszę to fiołkowe, na wielkiej wyspie (kontynencie?) w kształcie koników z Idnakaru na północnym-wschodzie.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Rémo

Cytat: Hapana Mtu w Kwiecień 27, 2012, 18:00:48
Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 17:20:42
Cytat: Fēlēs w Kwiecień 27, 2012, 17:08:15
O, znowu...

Jakby miało wypalić, zaklepuję to zielone na zachodzie.

Ciemnozielony czy Jasny?
Na zachodzie to raczej ciemnozielony.

A ja poproszę to fiołkowe, na wielkiej wyspie (kontynencie?) w kształcie koników z Idnakaru na północnym-wschodzie.

Okey, tak na wyspie-kontynencie tak jak Australia  :-P
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

No to ja użyję może raàyepèye jako języka.

I, korzystając z moderatorskich mocy, dodaję swoje miasta.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Vilène

#8
No dobra, ustaliłem - nazwa pomarańczowego państwa to Sendżawia (Xioudiau), czyli Sendżawska Republika Ludowa* (Xioudiau Jenmun Tsieŋhuaguh), ze stolicą w Tegiengu (Tädzieŋ; "wielka stolica"). Pozostałe miasta to Lietsheŋ ("miasto Lie Thuona", przy czym Lie Thuon to wódz rewolucji socjalistycznej) oraz Xiphieŋ ("zachodni pokój"), zaś walutą jest un (czytane [won]).

Przepraszam, że tak po chińsku mi wyszło, ale nie miałem lepszego pomysła.

* nie chciało mi się tłumaczyć "demokratycznej".
  •  

Rémo

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 27, 2012, 18:40:23
No dobra, ustaliłem - nazwa pomarańczowego państwa to Sendżawia (Xioudiau), czyli Sendżawska Republika Ludowa* (Xioudiau Jenmun Tsieŋhuaguh), ze stolicą w Tegiengu (Tädzieŋ; "wielka stolica"). Pozostałe miasta to Liedzeŋ ("miasto Lie Thyna", przy czym Lie Thyn to wódz rewolucji socjalistycznej) oraz Xiphieŋ ("zachodni pokój"), zaś walutą jest un (czytane [won]).

Przepraszam, że tak po chińsku mi wyszło, ale nie miałem lepszego pomysła.

* nie chciało mi się tłumaczyć "demokratycznej".

Feles, fajnie gdyby każdy mógł tak dodać. :)

Spoko, tylko zaznacz albo powiedz gdzie są te miasta na mapie? :)
Pozdrawiam! :)
  •  

Vilène

Cytat: Remo :] w Kwiecień 27, 2012, 19:24:06
Spoko, tylko zaznacz albo powiedz gdzie są te miasta na mapie? :)
Tegieng i Liedzeŋ są na wyspie, zaś Xiphieŋ na kontynencie. Dokładne lokalizacje to wymyśl sam...
  •  

Henryk Pruthenia

Dajcie mnie cokolwiek...
I niech toto ma w nazwie "Imperija" etc.

Hapana Mtu

#12
Mój kraj wabi się Matacznia (طتآتونايع mytaatunaih [m̩ˠtɒ:tsunɑɪʕ]), w skrócie też Matnia (طتآنايع mytaanaih [m̩ˠtɒ:nɑɪʕ]). Używa się tam języka matackiego, zapisywanego w dość porypanej pisowni arabskiej (efekt uboczny zapisywania 14 samogłosek i dyftongów literami). Stolicą Mataczni jest Rurej (لوهليّ ruurei [ɾʉ:ɾeɪ]), z innych ważnych miast można wymienić Karang (كاراگ karang [kɑɾɑŋ]), Hatopo (عاتۇهبۇ hatoopyo [ʕɑtɞʉpˠɞ]) i Patorin (پاتۇرىن patorin [pɑtɞɾin]). Odwołując się do metafory z idnakarskimi konikami, stolica jest na środku, a miasta mniej-więcej tam, gdzie konie miałyby oczy.
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
  •  

Rémo

Vilen - dodane!  ;-D

Hapana - O kraju to napisz w dziale kraje, a miasta mam sam rozlokować? :)

Henryk - Wybierz sobie kolorek xD
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

A ja bym wziął te jasnozielone na wschodzie...
Imperija jakaś tam się nazwie... :D

A co do języka, wymyślą jakiś. :)