Rema

Zaczęty przez Rémo, Kwiecień 27, 2012, 17:01:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rémo

A inni co o tym sądzą? Wolicie wyliczać, czy ustalamy biedny, średni, bogaty? :)
Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

Powiadamiam, że kto chce założyć państwo w naszym świecie ma czas do... wtorku - 1 Maja. Państwa, które zostaną bez właścicieli zostaną przydzielone do istniejących już krajów podczas I Wojny Światowej. Wtedy to kraje, które będą chciały podzielą się terenami (w rozsądny sposób). Od rozpoczęcia wojny zacznie się prawdziwa zabawa. :)
Pozdrawiam! :)
  •  

Henryk Pruthenia

To sie będę musiał śpieszyć... :D

Rémo

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 29, 2012, 14:03:17
To sie będę musiał śpieszyć... :D

Jeśli nie masz za dużo czasu, to wymyśl tylko miasta i nałóż na mapę, albo powiedz mi to nałoże, a z tym wątkiem to się nie musisz śpieszyć, ale lepiej jak go założysz :)

Ps. Nie długo przedstawię Wam jak będzie wyglądała zabawa.
Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

#34
Przepraszam za posty jeden koło drugiego, ale chcę, żeby każdy zauważył, żeby nie było: "ohhh, nie zauważyłem" itp.

Teraz przedstawię dokładniejsze rozpoznanie w nasze "zabawie" :P

Każdy kraj musi mieć swój wątek. Jeśli nasz kraj ma coś (jakiś interes, czy chce po prostu zaprosić wodza Maczu Pikczu na herbatkę) to piszę w wątku tego kraju. Dlatego też proszę nie spamować na wątkach krajów innych osób. Jeśli rzecz dotyczy lub chcecie ją skierować do wszystkich zakładacie osobny wątek np. "Rema - Rozdaję kasę" xD a tak bardziej serio to np. "Rema - Findea potrzebuje pomocy". We wszystkich tych wątkach (tutaj nie) piszemy "oficjalnie", w takiej formie jak napisałby Komorowski do Sarkoziego (sorki za błedy, ale pisze na szybko). Wiem, że na początku może być to trochę uciążliwe, ale wierzę, że każdy gracz umie ułożyć zdanie z "Szanowny" etc. a atmosfera dzięki temu jest bardziej oficjalna, czyli np. chcemy zbudować linię kolejową między "Kiki" a "Riri", to piszemy np.

"Drogi Dudu. Mój kraj chciałby nawiązać z Riri połączenie kolejowe. Koszt inwestycji szacuje się na 40000$. Oba nasze państwa będą budować tory i stacje na swoim terenie, aż do miejscowości Gege na granicy Kikańsko-Pituńskiej.

Z poważaniem, Prezydent Kiki Tyrus."

Straszne? Jeśli nie wiecie jak coś napisać czy coś to napiszcie tutaj co chcecie napisać to pomogę, żeby potem nie palnąć głupot. I co z tymi budżetami? Niestety nikt nie odpowiedział , więc ustalamy "Bogaty, Średni, Biedny", ale w trochę innej wersji, od 1 do 5. Każdy ustala taki budżet, a ja wstawię wszystkie kraje z ich budżetami w pierwszym wpisie. A co do tej wojny, wyprzedzę pytanie i już piszę, Kraje które mają właścicieli, a nie wezmą udziału w wojnie nie będą atakowanie, więc się nie bójcie naszej niszczycielskiej siły xD Chodzi tylko o zajęcie bezwłasnościowych krajów. JAKIEŚ PYTANIA?!

Findea - 4.
Pozdrawiam! :)
  •  

Vilène

Cytat: Remo :] w Kwiecień 29, 2012, 17:16:53krajów innych osób. Jeśli rzecz dotyczy lub chcecie ją skierować do wszystkich zakładacie osobny wątek np. "Rema - Rozdaję kasę" xD a tak bardziej serio to np. "Rema - Findea potrzebuje pomocy".
A może lepiej pisać w jednym, tym wątku, żeby dla każdej sprawy nie mnożyć wątków i nie śmiecić w dziale "Conworldy"?

Cytat
Straszne? Jeśli nie wiecie jak coś napisać czy coś to napiszcie tutaj co chcecie napisać to pomogę, żeby potem nie palnąć głupot. I co z tymi budżetami? Niestety nikt nie odpowiedział , więc ustalamy "Bogaty, Średni, Biedny", ale w trochę innej wersji, od 1 do 5.
Sendżawia - 1.

(i pewnie Sendżawia będzie jedynym krajem tak biednym...)
  •  

Rémo

Cytat: Ⓐ Vilén w Kwiecień 29, 2012, 17:22:43
Cytat: Remo :] w Kwiecień 29, 2012, 17:16:53krajów innych osób. Jeśli rzecz dotyczy lub chcecie ją skierować do wszystkich zakładacie osobny wątek np. "Rema - Rozdaję kasę" xD a tak bardziej serio to np. "Rema - Findea potrzebuje pomocy".
A może lepiej pisać w jednym, tym wątku, żeby dla każdej sprawy nie mnożyć wątków i nie śmiecić w dziale "Conworldy"?

Cytat
Straszne? Jeśli nie wiecie jak coś napisać czy coś to napiszcie tutaj co chcecie napisać to pomogę, żeby potem nie palnąć głupot. I co z tymi budżetami? Niestety nikt nie odpowiedział , więc ustalamy "Bogaty, Średni, Biedny", ale w trochę innej wersji, od 1 do 5.
Sendżawia - 1.

Też o tym myślałem, ale powiedzmy ktoś napisze o autostradach, ktoś o samolotach, a ktoś złożach i jak się pozbieramy? Będzie bałagan, kto do kogo odpowiada etc. Ale chyba tych wątków tyle nie będzie? 3 albo 4 sądzę, a reszta w wątkach o krajach będzie roztrzygana. No ale jak chcecie, żeby potem nie było zamieszania. Już dodaję Sendżawie.
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

Ech, jednak przydałoby się forum w wersji threaded...

Do tematu:
humèh ri - 3
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Rémo

Cytat: Fēlēs w Kwiecień 29, 2012, 17:28:33
Ech, jednak przydałoby się forum w wersji threaded...

Do tematu:
humèh ri - 3

Spoko już dodałem, a jak mnie nie będzie (idę do kościoła xD) to przedyskutujcie te sprawy wątków, bo nie chcę potem decydować sam.
Pozdrawiam! :)
  •  

Rémo

I jak zdecydowaliście w sprawie wątków? Wymyśliłem kolejne rozwiązanie, więc mamy wybór między:
1. Pisaniem wszystkiego tutaj - moim zdaniem będzie bałagan.
2. Jeśli mamy sprawę do jakiegoś kraju piszemy na wątku tego kraju, jeśli mamy sprawę do wszystkich tworzymy wątek, a pytania i ustalenia piszemy tutaj.
3. Każdy pisze w wątku swojego kraju (a inni odpowiadają w wątku tego kraju, nie swojego!), a tutaj są pytania, sugestie itp.

Ja jestem za 2 i 3. 2 cenię bardziej, ale wiem, że się Wam nie podoba, więc mogę się zgodzić na 3 ewentualnie.

Przykład do tego 3.

"Rema - Polska"

-"Bardzo ważny tekst o huraganie"

-"Ktoś odpowiada ble ble ble"

Ten ktoś nie pisze w swoim wątku, tylko w wątku kraju z którego zostało wysłane zapytanie, propozycja.

albo teraz wymyśliłem 4.

Jeśli sprawa dotyczy wszystkich piszemy w wątku swojego kraju, jeśli sprawa dot. jakiegoś kraju piszemy w wątku tego kraju.

To też popieram, więc jak będzie?  :-)

Pozdrawiam! :)
  •  

Todsmer

Ja byłbym za 4. I najlepiej byłoby, jakby admin dał każdemu moda na własny wątek (da się tak?), coby można było czyścić go ze spamu i dyskusji.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: tqr w Kwiecień 30, 2012, 12:54:48
Ja byłbym za 4. I najlepiej byłoby, jakby admin dał każdemu moda na własny wątek (da się tak?), coby można było czyścić go ze spamu i dyskusji.
Ja już protestuję.
Nie, nie. Bo będzie też oczyszczał z niepochlebnych komentarzy i doprowadzi to do nadużyć.
Zresztą, co to ma być?
Jakiś młody użytkownik rządzi się? :D

Todsmer

No tak. Zasada ograniczonego zaufania  :-P
  •  

Rémo

Cytat: Henryk Pruthenia w Kwiecień 30, 2012, 13:11:24
Cytat: tqr w Kwiecień 30, 2012, 12:54:48
Ja byłbym za 4. I najlepiej byłoby, jakby admin dał każdemu moda na własny wątek (da się tak?), coby można było czyścić go ze spamu i dyskusji.
Ja już protestuję.
Nie, nie. Bo będzie też oczyszczał z niepochlebnych komentarzy i doprowadzi to do nadużyć.
Zresztą, co to ma być?
Jakiś młody użytkownik rządzi się? :D

A ty za jaką opcją jesteś?

I jeszcze to do tej opcji, jeśli można to prosiłbym o wyczyszczenie z każdego wątku o krajach różnych komentarzy, bo to tylko niepotrzebny spam, ponieważ każdy ma taki kraj jaki chce, a będziemy tam pisać jak już pisałem, oficjalnie :P
Pozdrawiam! :)
  •  

Feles

A co z forumoanarchizmem?
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •