Dyskusja:Język komum

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

http://www.conlanger.fora.pl/conlangi,2/jezyk-komum,2800-30.html#73768

A więc:

[dʑ] -> [ɟ]
[ɕ] -> [ç]

Obliquus

Do czego jest potrzebny ten przypadek w Twoim języku, skoro jest w nim Biernik i sporo "wyspecjalizowanych" przypadków ?--Artaxes 17:42, 1 maj 2011 (CEST)

Tak dla picu. :P Nie no, spodobał mi się przypadek i na pewno ma jakieś zastosowanie, to nie są wszystkie przypadki jakie ogólnie występują, ten język nie powstał dawno. Ten przypadek (tak sądzę) będzie przypadkiem pomocniczym, jak nie można będzie użyć innych przypadków. Albo po prostu nie znam się jeszcze na tym.

Pingijno 15:49, 2 maj 2011 (CEST)

Tabelka ciągle na końcu

Wkurza mnie ta tabelka z koniugacją, bo ciągle przesuwa mi się na koniec, gdziekolwiek ją wstawię. Jak naprawić i dlaczego tak jest?Pingijno 15:49, 2 maj 2011 (CEST)

Dzięki Milyi jest już dopsz.
Cytat:
-V'a - czasownik zakończony samogłoską i 'a

Czy apostrof tutaj pełni funkcję litery? Milyamd 18:27, 14 cze 2011 (CEST)

Nie, apostrof jest glotalstopem. A więc chodzi tu o koniugację czasownika jeśli bezokolicznik kończy się na jakąś samogłoskę(V), apostrofem(') i literą a. A wiadomo, że w komum forma bezosobowa kończy się zawsze na spółgłoskę i literę a. W tym przypadki spółgłoską jest zwarcie krtaniowe.
Cytat:
Stopniowaniu ulegają przymiotniki, czasowniki i czasem, choć rzadko - rzeczowniki. Stopniowanie przymiotników w komum jest bardzo łatwe, ponieważ należy tylko dodawać przedrostki. W komum występuje pięć stopni: najniższy, niższy, równy, wyższy i najwyższy. Przykład: tuxie - dobry; ssupa - lubić; sepro - łóżko

A co oznacza np. stopień najwyższy od łóżka? ;) Milyamd 18:27, 14 cze 2011 (CEST)

:D Sam nie wiem dlaczego chciałem zrobić stopniowanie rzeczowników. Jakaś była tego funkcja, ale zapomniałem jaka... :|

Ale myślę, że równie dobrze można było zastosować przymiotnik "dobry", czyli dobre łóżko, lepsze łóżko, najlepsze łóżko. Lecz wiedz, iż to nie to samo. Już pamiętam! Chodziło o to, czy to łóżko jest bardziej łóżkiem czy mniej, czy bardziej czymś innym np. kanapą. :)