Malubeta

Z Conlanger
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Plik:003az.png
Państwa Malubety
Podział polityczny północno-wschodniej Malubety
Plik:001az.png
Języki północnego wschodu Malubety

Malubeta (ni. Maleis 1M.png1L.png1e.png1I.png1s.png, od: Baet Malu 1B.png1E.png1T.png 1M.png1L.png1U.png - dom Maluów) jest kontynentem na planecie Łunateraz, w świecie 780.

Historia

Średniowiecze

W średniowieczu na ziemiach obecnej Śnikogóry, Smo i Gurago istniało Królestwo Maluów w unii realnej z Królestwem Porów. W 1997 sąsiednie kraje: Talka, Rajanka i Wyspy Gurago utworzyły jedno państwo: Królestwo (Cesarstwo?) Atlejskie. Dalej na zachód znajdowały się: Reta i Pas Majawski.

Maluowie zaczęli ekspansję w kierunku południowo-zachodnim, w kierunku Roniery i Królestwa Wakoa. Na wschód znajdowały się ludy szmaniackie.

Położenie

Większość Malubety znajduje się na półkuli północnej. Rozciągłość równoleżnikowa wynosi ok. 60°, a południkowa - 40°. Na mapie Malubeta jest przeważnie umieszczana po lewej stronie - na zachodzie.

Podział polityczny

Stan na 2534 r.

Języki

Na północnym wschodzie kontynentu używa się prawie wyłącznie języków należących do rodziny maluowskiej. Na zachodzie przeważają użytkownicy języka sgalskiego i spokrewnionych z nim. Rośnie również zainteresowanie językami ziemskimi.