Asu/Аян мерх

Z Conlanger
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Әсән конлаңгэрар уикиғәр,

әвсү тхоохывем шагыш тылайылык.

Хезер 631 аяннар вә 1801 үүрләр әлсә.

Аян ламевме: Język nešši


Język nešši (alternatywnie także język neszyjski) - sztuczny język Kraju Neššów, używany w świecie Kyonu. Język fleksyjno-aglutynacyjny o silnie rozbudowanej fleksji czasownika. Jest to język konsekwentnie prawogłowowy. W języku neszyjskim występują dwa rodzaje akcentu: słaby, i mocny (melodyjny). Jest językiem neszyjskiej kultury i sztuki, a także językiem, w którym spisano zasady Wiary. Jest szeroko rozpowszechniony: Od Wielkiej Dewii na zachodzie, Marii, Haukii i Lelegii, przez obszar Wysp Północy, oraz obszar Białego Półksiężyca. Jest to język zapisywany za pomocą pisma logograficzno-sylabicznego, które jest ciągle rozwijane. Gramatyka języka neszyjskiego jest już w większości opisana, słownik liczy około 1500 słów, istnieje tez wiele tekstów przełożonych na język neszyjski.

Әсән!

Әсән замам уикиғәр полявем шагыш тылайылык Конлангэр Уикисү цыныыныу әлсә ⁘ иңгилизын "conlanger" шагыш тыла тұұксұ. Атолойрыы өярагэ тьани арай йтьани шагыш тылағатьи килешәцхә вә тхөз тылалар биләцхә кйән шагыш дойдұ, нымнын, вэтхава, сооңы йөннә. Уикиу тұұкий, тылағош Полявме Форұм Шагыш Тылайылык вә IRC #conlanger-ар Freenodeғәр. Нұнерұрооғәз йэн мез аян көшәцхә фэргырынлэм.

Саңа нұ?

Энсұ саңа нұ? Тоонтоо тьани йинәйырге!

Шагыш

  • Аянсұ бил интэруикихал. Быхаариил омұр әркүғөө шагаш тылага вә тылалар нырылын йөннә.
  • ААХАЙ: аңорныры рыр мелдьәс оон идэнтификаты роботыхал!
  • Кұштын Аконлангэр Уики сэрвэрар jezykotw.webd.pl миюрөх рәкләмыхәл кұшавме вә нин мелдьәс аклұры оғаян.
  • Нұхонхоо аянлар шагаш тылайылык дойдұйәцха вә илил билыу. Лонээ билигыз!
  • Серверар freenode.net IRC #conlanger әлсә. Тьатұм пон миюрге аянсұ быраузэря.

Напхееннұ...

Тыласұ гайэвме: IRCFORUM

PolskiАсуаAylláwaiBrugischeCaledynigFerrintiHiwaJakubianKencirlishle LócanaMontalNegrumontanăСуьршарSveblingƧ̌ermanes šond

00:Strona główna
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Języki i światy
Obsługa
Narzędzia
W innych językach