Autor Wątek: Nazwy miejscowe na Ziemiach Odzyskanych  (Przeczytany 67368 razy)

Offline Dynozaur

• Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Wiecznie obserwowany
Odp: Nazwy miejscowe na Ziemiach Odzyskanych
« Odpowiedź #240 dnia: Grudzień 24, 2018, 22:10:16 »
Cóż, jeśli chodzi o hydronimy, to powojenni ustalacze się tak spisali, że... każdy ma ich ustalenia gdzieś xDDDD Niestety, hydronimja wymknęła się standardyzacji. Być może za późno się za to zabrano. I dlatego też może warto ludziom uświadomić, jakich hydronimów winni używać, a jakich nie.

A co do strony ruskiej - tutaj mam nawet pewne wyobrażenie, jak to powinno wyglądać. I jestem całkiem zdeterminowany, aby to zacząć. Ale potrzebuję trochę odpoczynku xDDDD
Przydałby się też dostęp do Kohutka do tego projektu (zapisał dużo spolszczonych warjant dla północnej części Prus - mniej lub bardziej udanych, ale zawsze "jakichś"), ale niestety jest to rzadka pozycja. Ale niewątpliwie chciałbym to kiedyś zrobić - satysfakcja ze spolszczania nazw bałtyckich jest spora, uwierzcie mi.
Gdy ci smutno, gdy ci źle...
HOLOKAUST xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

PS: Przywróćcie spojlertagi w sygnach, dziady!

Offline Caraig

Odp: Nazwy miejscowe na Ziemiach Odzyskanych
« Odpowiedź #241 dnia: Grudzień 24, 2018, 22:40:46 »
Dobra, pojedzone (choć jeszcze ciasto nadjechało xD) to można coś skrobnąć.
Ogólnie mógłbym znowu pisać, że szanuję za wysiłek w to włożony, ale już to robiłem chyba, więc daruję sobie.
Co mnie zastanawia to jakie masz potem zamiary względem tego projektu? Bo o ile to wartościowa rzecz dla fora i wiki, to jednak się tu trochę marnuje. To powinno pójść dalej - serjo, wszystko jest porządnie wyjaśnione i uargumentowane. Wzpominałeś o tej bibljografji nieszczęsnej, wiem, (xD) ale to nadaje się do jakiegoś poważnego rozważenia przez te tęgie głowy. Skoro uruchamiają jakieś akcje dekomunizacyjne to dlaczego nie dekunmizacyjną?

Co do dalszej pracy to Ziemie Uzyskane są najlepszym pomysłem - na pewno dużo do naprawiania xD