Autor Wątek: Klimat Kyonu  (Przeczytany 1228 razy)

Offline Borlach

Odp: Klimat Kyonu
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 05, 2020, 14:43:01 »
Megamonsuny? Super! Rozumiem, że mogę liczyć na to, że dochodzą one czasem nawet nad Imperium?
#team_megamonsun

Super motyw z zamarzaniem Wielkiej Pustyni a nawet i Jeziora Szmaragdowego - przynajmniej o ile nie będzie to zjawisko normalne i zdarzające się regularnie a raczej dziwna ewentualność, która zdarzyła się kilkakrotnie w historii i którą mógłbym wpleść w mitologię czy jakieś proroctwa. Już sobie wyobrażam mit o narodzinach jakiegoś wielkiego króla lub bohatera, który przyszedł na świat podczas koniunkcji planet, gdy lód skuł Jezioro Szmaragdowe!

Skoro jednym z najbardziej skrajnych obszarów będzie Olsenia, to jak się będzie sprawa miała na obszarze Stepu Kauradzkiego (czyli starożytnego Międzyrzecza, gdzie narodziła się ajniadzka cywilizacja)? Jest to obszar pomiędzy Imperium i całym obszarem Ajdyniriany a Olsenią i olseską częścią Wschodu. Czy tam również będzie dochodziło to równie skrajnych zmian pogodowo-klimatycznych?

Dla przypomnienia, mówię o tym obszarze:
Spoiler
[close]
Oto ja, Adwokat Diabłów

Offline 커래얟쓰

« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 05, 2020, 14:48:05 »
W sumie podoba mi się taka wizja. Wypalony słońcem Ajdynir który się zieleni przez jakiś krótki czas w roku, by potem znów obeschnąć
IMPERIUM WIETNAMU

Offline Pluur

« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 05, 2020, 21:29:08 »
Cytat: Canis
3. Wielka pustynia południowa będzie czasami tęgo zlodowaciała, szczególnie latem pod czasem rekina, co może powodować nieco kuriozalne sytuacje, takie, że w sytuacjach skrajnych ajdynirskie jezioro szmaragdowe może zamarznąć, pomimo, że poza tym generalnie Ajdynir konsekwentnie ma być w 80% czasu gorący i suchy, w 20% czasu gorący i bardzo wilgotny.
To jest ciekawe, ale jak może zamarznąć tak duże jezioro, jeżeli wokół będzie ciepło? Czy też zrozumiałem źle i chodzi o zimno też w okolicy akwenu?

4. Do tej pory wychodzi mi na to, że najbardziej skrajne zmiany pogody z uwagi na pory roku będą miały Olsenia i Państwo Neszów.
To znaczy?

Offline Canis

« Odpowiedź #48 dnia: Lipiec 05, 2020, 21:50:16 »
3. Wielka pustynia południowa będzie czasami tęgo zlodowaciała, szczególnie latem pod czasem rekina, co może powodować nieco kuriozalne sytuacje, takie, że w sytuacjach skrajnych ajdynirskie jezioro szmaragdowe może zamarznąć, pomimo, że poza tym generalnie Ajdynir konsekwentnie ma być w 80% czasu gorący i suchy, w 20% czasu gorący i bardzo wilgotny.
To jest ciekawe, ale jak może zamarznąć tak duże jezioro, jeżeli wokół będzie ciepło? Czy też zrozumiałem źle i chodzi o zimno też w okolicy akwenu?
Wcale nie będzie wokół ciepło. Jeżeli pisałbyś epizod o tych momentach, w których nad jezioro szmaragdowe włazi fala syberyjskiego południowopustynnego zimna, to nazwałbyś ten epizod "when hell freezes over".

4. Do tej pory wychodzi mi na to, że najbardziej skrajne zmiany pogody z uwagi na pory roku będą miały Olsenia i Państwo Neszów.
To znaczy?
To znaczy, Olsenio, że zapnij pasy, bo w Klimat Canisowy 2.0, Kansas is going bye-bye.