Finis Kynos

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Listopad 10, 2018, 00:48:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

A, tak. Pamiętałem, że życie na Kyonie ma pochodzić z panspermii. Nie pamiętałem, że ustaliliście, że miało to nastąpić milion lat temu.

Kocham Kyon w obecnych czasach, ale
bulwers.exe

kurwa,
1. Pierwszy temat miał 169 postów
2. Epizod 1 miał 428 postów
3. Epizod 2 miał 698 postów
4. Epizod 3 miał 62 posty
5. Temat o nazwie "sesja I" miał 63 posty
6. Epizod 4 miał 22 posty
7. Finis Kynos ma 239 posty
I po chuj? Jak w sumie wniosków nie ma na Wiki? Ktoś, kto chce się czegoś dowiedzieć o projekcie ma szukać w 1681 postach na forum?
Jakby to ode mnie zależało, to nic czego nie ma na Wiki nie jest w najmniejszym stopniu kanoniczne. No, ale nie było to w moich pierwotnych założeniach, a teraz projekt ode mnie nie zależy, więc pozostaje mi walić czołem w blat.
[Zamknij]
.

Kanonicznie Tangia nie ma bursztynu i handluje żywicą, niekanonicznie ma bursztyn. Idea panspermii jest bardzo fajna, ale 1 mln lat to wg mnie krótko...
Sama żywica ma szereg zastosowań i może być przedmiotem handlu. Wytwarza się z niej żywność, kleje, lakier, lekarstwa, narkotyki, farby, lak do pieczęci, itd.

No, to dalej czekamy na HP w kwestii naszych ostatnich petycji i ruszamy z joint-venture. I chyba tylko tyle, bo nie wiem jak Tobie, ale mnie trzeci raz nie będzie chciało mu powtarzać czego chcemy od Sechtu. ;p
 •  

Borlach

Tak właściwie to nie tyle naturalna panspermia, a celowe zasianie życia przez ludzi przybyłych z Ziemi/Drogi Mlecznej :P
Dlatego też w moim zakończeniu Kyonu zakładającym ajdyniriańską kolonizację kosmosu moi ludzie odkrywają na księżycu (prawdop. Lykaonie) mającą milion lat bazę/stację badawczą/terraformacyjną/coś
Oto ja, Adwokat Diabłów
 •  

Pluur

Czas i na moją odpowiedź, zbiorczą.

1. Co Olsenia może dać Kyonowi?
Jeżeli już rozmawiamy o handlu, w tym o Szlaku Lodu, a Canis gdzie-nie-gdzie przytoczył wizje parostatków to Olsowie, szczególnie po zajęciu Felży (Wyspy Północnej) - na mapie to ta na północ od różowej Rubanii, masowo będą wytwarzać węgiel drzewny. Jeżeli obstajemy za brakiem węgla kamiennego/brunatnego na Kyonie, to olseskie techniki masowego wytwarzania węgla drzewnego dzięki specjalnym retortom będą żyłą złota. Aby uzyskać kilogram takiego węgla potrzeba 5 kilogramów drewna, głównie z lasów deszczowych Felży oraz terenów Punyszów, Jalżpów, czy Kunieców. Podobnie można by wykorzystać tajgę Wiraflyców.

Felża - wyspa na północ od Rubanii (róż)
Spoiler
[Zamknij]

Ponadto Monarchia Olsów ma do zaoferowania wszelakie metale, w tym przerobione w żelaza, narzędzia, maszyny i urządzenia - dobre piece na olseski węgiel - ino z Surdu! Prócz tego drewno przerobione nie na węgiel, a więc meble, ozdoby, czy właśnie sam surowiec. Jeżeli chodzi o konserwację żywności, należy wziąć chemiczną wiedzę Olsów, która na nizkim poziomie stać nie może. Znana jest pasteryzacja, sproszkowanie mleka (choć nie jestem pewny czy to nie aby za nowy wynalazek). Wiedza chemiczna przekłada się także na kadrę lekarską.

Co Olsenia kupi?
Chętnie patrzy na ajdynirskie zioła, dywany, kadzidła, pachnidełka i stroje! Z zazdrością dogląda tangijskie osiągnięcia w wulkanizacji i optyce. Jeżeli chodzi o szkło to posiada wybór między szkłem tangijskim, a murskim. Ceni się tutaj szczególnie tamtejszą porcelnę. Olsenia ma duże zapotrzebowania na dobrej jakości papier (obecnie wykorzystuje się raczej ulepszone wersje kór drzew, rzadziej papirusy).

2. Szlak Lodu
Jestem jak najbardziej za tym konceptem, jednak narodziły mi się też pytania i wątpliwości z tym związane.
1. Czy szlak ten będzie dostępny przez cały rok kyoński? Czy zimą aby na pewno nie będzie niedostępny? Jeśli zimą byłby zamarzał/stawał się niemożliwym do przeprawy, to czy pozostałe, cieplejsze miesiące wystarczą na jego przebycie? Tereny są chyba podobne do przesmyka między Patagonią, a Antarktydą, a był on dostępny i dość ważny dla kolonizatorów.
2. Została poruszona kwestia Kondominium Handlowego pod zarządem Tangii i Ajdyniru. Co wy na to, żeby włączyć w walkę o ten skrawek ziemi Murię o Olsenię. Potrzeba byłoby do tego dobrej chronologii. Widziałbym to tak, że jeśli Ajdynir przezwycięży wpływy Murii na kontynencie i dostanie się do Oceany, żeby mieć bezpośredniczy kontakt z Tangią, to Muria zacznie szukać sojusznika. Neszowie są chyba niezbyt zainteresowani Wschodem odpadają, ale są Olsowie, którzy chcą dać pstryczka Tangii za coś (nie wiem, może ścierające się wpływy na zachód od Wiraflyców, przerwany sojusz olsesko-szurski?). Mogłoby dojść do przejęcia na jakiś czas tego kondominium, a w między-czasie Ajdynir utraciłby dostęp do Oceanu. Wtedy wybucha wojna olsesko-murska, która jątrzyła się już od jakiegoś czasu, gdyż Murowie chcieliby dopłynąc do Szuru przez terytoria Monarchii. Po przegranej przez Olsów wojnie, na mocy traktatu pokojowego z Murią, udostępniają oni swoje akweny do przepływu floty murskiej. Co wy na to?
3. Tym samym można by poruszyć kwestię sojuszu olsesko-szurskiego. Dlaczego miało by do niego dojść? Podoba mi się oś Ajdynir-Olsenia-Tangia i chętnie bym ją rozwijał - szczególnie jeśli sojusz olsesko-murski skończyłby się jak w podpunkcie drugim. Może atak Kauradów doprowadziłby do przetasowania tej osi, tak że kraje ajdynirskie z Tangią połączone byłyby Szlakiem Ognia, zaś Szlak Lodu przekształciłby się w oś Rubania-Surd-Tangia? Może w czasie inwazji Kauradów Rubania, jako najważniejsza wtedy część Wschodu, nawiązałaby stały kontakt handlowy z Murią? Po pokonaniu Kauradów dawna oś Ajdynir-Olsenia-Tangia mogłaby powrócić.

3. Kwestia meteorytów
Poruszyłeś kwestie meteorytów. W 9655 yK (roku kyońskim) ma trefić ów na Kun Atię, co byłoby swego rodzaju odpowiednikiem katastrofy tunguskiej, z tym że na terenie zabudowanym. Właściwie 75-metrowy meteoryt jest większy, niż przypuszczalne wielkości tego z Tunguzy (50 metrów). Z tego co wiem, to spowodowałoby to to białe noce w najbliższej Tangii okolicy. I szczerze uważam, że dużo większe byłyby konsekwencje, niźli tylko tsunami lokalne. Jeśli chodzi o meteoryt na Qin/Siedmiomieście to jestem przeciw. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zmiana właściciela tych terenów pomiędzy Borlachem/Spiritusem/Todsmerem.

4. Inwazja Kauradzka
1. Kiedy ją zaczynamy? Rozumiem, że po sesji i obronie, a więc połowa lipca? Wg tego co pisałeś ma się odbyć ona za 100 yE (lat ziemskich).
2. Czy warto ją opisywać ze szczegółami? Jestem zdania, żeby oprzeć się tylko i wyłącznie na jej skutkach. Szczerze to nie chce mi się bawić w opisywanie Kauradów, jak sam mam dużo do opisania śród Olsów.
3. Spiritus pytał co planujemy z Kauradami. Otóż są oni kyonowymi Mongołami, którzy rozpieprzają porządek na Wschodzie i Środku Kyonu. O ile w Ajdynirze ich panowanie będzie bardzo, bardzo mocne, tak że będą mieć swoją dynastię, o tyle na Wschodzie doprowadzą do dużego rozbicia Monarchii (w tym pełnego uniezależnienia się Szyszenii) i uzależnienia poszczególnych państewek od Ordy - ot scenariusz ruski. Ogólnie jestem za tym, żeby Muria interweniowała u swoich sąsiadów, jednak odległości, szczególnie morskie na Wschód, mogą to utrudniać i więcej w tym będzie przypadku, niźli planowania. Inaczej sprawa ma się Ajdyniru, który leży dużo bliżej.

5. Okrążenie Ajdyniru
Mamy jeszcze problem nierozwiązany w naszym otoczeniu Spiritusie - Północny Wschód, w skład którego wchodzą: Północni Górale Gór Żelaznych, Erutia (kto ją tworzył?!), Tarum (kto go tworzył?!). Tereny te mogą służyć całkowitemu okrążeniu Ajdyniru od Oceanu. Położenie tych terenów i ewentualna trójexpansja Olsów, Ajdyniru oraz Murii na te terytoria mogło by tłumaczyć tymczasowy sojusz olsesko-murski. Pytanie, czy Ajdynir chciałby w tym kierunku expansjować? Chronologia? - myślę, że po upadku Kauradów.
Swoją drogą Borlachu, ciekawe te statki Zheng He, nie sądziłem, że to takie bydla były. Bardzo podoba mi się wejście Ajdyniru w Ocean z takim impetem.

6. Co dalej?
Jak już wspominałem, przydałaby się platforma wspólnej chronologii - może dokumenty google'a i tamtejszy excel by nam to pomagał porządkować? Powoli wchodzimy w interakcje między nami i zaczyna się robić jeszcze ciekawiej, ale żeby były z tego koherentne efekty trza to scalić chronologicznie.   

Spiritus

Pytanie do wszystkich
Wydaje mi się, że kiedyś ustalono, gdzie na Kyonie występują jakie rośliny uprawne (zboża, ryż, kukurydza, ziemniaki, maniok, kawa itp.), ale nie chce mi się teraz wertować stron na forum xD. Ktoś mnie oświeci?
W ogóle przydałoby się stworzyć jakąś wspólną historię rozwoju rolnictwa i pochodzenia różnych roślin.


Jestem bardzo za wspólną stroną z chronologią. Właściwie już myślałem o tym od jakiegoś czasu. Myślę, że spokojnie nada się do tego strona na Wiki.


Co do Szlaku Lodu:
1. Myślę, że technicznie jest do przebycia przez cały rok, choć zimą jest to bardzo trudne i większość trasy trzeba pokonać na piechotę. Ale z pewnością większość handlu odbywa się latem, mniej jesienią i wiosną, a bardzo niewiele zimą.
2. Ogólny zarys mi się podoba. Murowie na pewno próbują dostać się na Zachód, ale po drodze napotykają Wszechocean, a nawet jak uda im się dopłynąć, to mają na głowie Neszszów i Tangijczyków.
3. Jeśli chodzi o sojusz szursko-olseski, to wszystko zależy o jakim okresie mówimy. W roku wspólnym Szur jest podzielony na niezależne miasta-państwa, przez co wielka polityka międzynarodowa schodzi nieco na dalszy plan. W okresie późniejszym kontynentalna część Szuru zostaje zjednoczona przez Tuwwczyków, którzy dążą do izolacji i mocno ograniczają handel z krajami ościennymi, a już zupełnie zrywają jakiekolwiek kontakty z Toliną, tj. wyspą u wybrzeży Szuru. Tolina, która od zawsze żyła z handlu, szuka więc z jednej strony kontaktów handlowych, a z drugiej pomocy militarnej przed tuwwską agresją.


Co do Kauradów... Może zrobić zrzynkę z prawdziwego świata - Kauradowie (być może ta dynastia, która opanowała Ajdynir) próbują podbić Murię jak Mongołowie Japonię, ale im się nie udaję xP?


CytatMamy jeszcze problem nierozwiązany w naszym otoczeniu Spiritusie - Północny Wschód, w skład którego wchodzą: Północni Górale Gór Żelaznych, Erutia (kto ją tworzył?!), Tarum (kto go tworzył?!)
Ci Górale to chyba pierwotnie mieli być ludzie etniczno-językowo spokrewnieni z Murami. Uwzględniając, że mam już rodzinę językową i dwie jej gałęzie, myślę, że pomysł można podtrzymać.
Tarum stworzył Widsid na miejsce Tiłoharyno xD, a Erutię tworzy Ulfurinn.
 •  

Borlach

CytatPytanie do wszystkich
Wydaje mi się, że kiedyś ustalono, gdzie na Kyonie występują jakie rośliny uprawne (zboża, ryż, kukurydza, ziemniaki, maniok, kawa itp.), ale nie chce mi się teraz wertować stron na forum xD. Ktoś mnie oświeci?
W ogóle przydałoby się stworzyć jakąś wspólną historię rozwoju rolnictwa i pochodzenia różnych roślin.
Wydaje mi się, że to wcale nie było jeszcze ustalane. Znaczy, zaczęliśmy o tym kiedyś dyskusję, ale żadna lista nie została sporządzona. A to jest w sumie dość istotna kwestia, trzeba się tym zająć/

O jakich Północnych Góralach mówicie? Mam nadzieje, że nie o Surandralu, który opisywałem już kiedyś na forum, a potem oddałem Korejcowi na władanie (zrób w końcu artykuły na wiki - poganiam XD). Bo Surandral ma już całkiem rozbudowane backstory i wspólną historię zarówno z Erutią jak i z wojownikami Aang Qo'or.

Co do wspólnej historii - jestem jak najbardziej za.
CytatCo do Kauradów... Może zrobić zrzynkę z prawdziwego świata - Kauradowie (być może ta dynastia, która opanowała Ajdynir) próbują podbić Murię jak Mongołowie Japonię, ale im się nie udaję xP?
To też mi się podoba. Chociaż muszę to jakoś wpleść w szkic mojej historii, bo początkowo nie zakładałem aż takiej potęgi tej kauradzko-ajdyniriańskiej dynastii.
Poza tym, ich porażka w podboju Murii (i masa forsy, która na to poszła) mogłaby stać się jedną z przyczyn ich upadku.

CytatCi Górale to chyba pierwotnie mieli być ludzie etniczno-językowo spokrewnieni z Murami. Uwzględniając, że mam już rodzinę językową i dwie jej gałęzie, myślę, że pomysł można podtrzymać.
Taka drobna uwaga - mógłbyś te artykuły na wiki dodać do odpowiednich kategorii, bo obecnie bardzo trudno je znaleźć.

Spiritusie, jak odnosisz się do moich uwag i komentarzy względem murskiej ekspansji w regionie Morza Słonego i relacjach z Ajdynirem?

Cytat4. Inwazja Kauradzka
1. Kiedy ją zaczynamy? Rozumiem, że po sesji i obronie, a więc połowa lipca? Wg tego co pisałeś ma się odbyć ona za 100 yE (lat ziemskich).
2. Czy warto ją opisywać ze szczegółami? Jestem zdania, żeby oprzeć się tylko i wyłącznie na jej skutkach. Szczerze to nie chce mi się bawić w opisywanie Kauradów, jak sam mam dużo do opisania śród Olsów.
3. Spiritus pytał co planujemy z Kauradami. Otóż są oni kyonowymi Mongołami, którzy rozpieprzają porządek na Wschodzie i Środku Kyonu. O ile w Ajdynirze ich panowanie będzie bardzo, bardzo mocne, tak że będą mieć swoją dynastię, o tyle na Wschodzie doprowadzą do dużego rozbicia Monarchii (w tym pełnego uniezależnienia się Szyszenii) i uzależnienia poszczególnych państewek od Ordy - ot scenariusz ruski. Ogólnie jestem za tym, żeby Muria interweniowała u swoich sąsiadów, jednak odległości, szczególnie morskie na Wschód, mogą to utrudniać i więcej w tym będzie przypadku, niźli planowania. Inaczej sprawa ma się Ajdyniru, który leży dużo bliżej.
1. Ja kończę obronę dopiero we wrześniu, wcześniej nie dam rady.
2. To znaczy, obecnie można opisać jedynie to co dla nas najważniejsze. Potem będzie się można ewentualnie cofnąć i rozwinąć samych Kauradów (na co pewnie będę miał kiedyś ochotę).
Oto ja, Adwokat Diabłów
 •  

Spiritus

#245
EDIT: Uwaga, post spieprzony przez Borlacha :P
CytatNo powiem ci, że trochę musiałem się natrudzić, żeby o tym Surandralu dowiedzieć się więcej niż tyle, że istnieje xDD.
Tak, pierwotnie założenie było takie, że miał tam żyć taki ludek. Ale skoro z Korejcem coś już tam stworzyliście, to niech zostanie. Tylko niech wreszcie pojawią się jakieś konkrety na Wiki na temat tych wszystkich państewek otaczających Ajdynir, bo trudno się w tym wszystkim połapać.
No tak, tutaj mea culpa XD
Dlatego właśnie trzeba to wszystko poprzerzucać na wiki i ładnie poukładać! A z kraikami wasalnymi też się będę wkrótce bawił, żeby przynajmniej zalążki artykułów potworzyć. 

Ale w sumie nic nie przeszkadza w tym, by jakieś ludy spokrewnione z Murami też tam żyły jako jakieś mniejszości. Czy to w Surandralu, czy to na górskich stokach (pogranicze Surandral-Erutia lub, co jeszcze bardziej prawdopodobne, Ajdyniriana i stoki wschodnie).
CytatMuria jest na pewno b. zaangażowana w handel niewolnikami, bo sama ma ich jak na lekarstwo - od początku Republiki murski obywatel nie może zostać zniewolony.

OK. Jako że i tak będę tworzył państwa i ludy Medengii, to mogę przy okazji zająć się tym półwyspem od strony świato- i językotwórczej.
Super, na to właśnie liczyłem.
W przy okazji, przydałby się Todsmer i rozwinięcie Cesarstwa Poitów, zwłaszcza że mają oni panować obecnie nad częścią półwyspu.
CytatZ drugiej strony, nawet jeśli Ajdynir opanuje ten teren, nie będzie miał łatwo - Muria jest zaraz obok i pewnie będzie próbować likwidować każdy napotkany ajdyniriański statek.
Tutaj przydadzą się właśnie kolosalne statki Zheng He oraz... grecki ognień. Ajdyniriańczycy to piromani, więc w sumie pasowałoby gdyby wynaleźli grecki ogień. To też pomogłoby mi zapewnić sobie i utrzymać morską supremację przez te 100 lat ziemskich. Potem Ajdyniriańczycy znów wycofaliby się z morza, ale ogień grecki mógłby być wykorzystywany w walkach lądowych (w końcu Grecy/Bizantyjczycy mieli na okrętach proto miotacze ognia, a na lądzie używali też "granatów" z greckiego ognia)
CytatTylko przypomnij mi, jaki cel ma w historii Kyonu dostęp Ajdyniru do morza xD?
Głównie handel z Tangią, kolonizacja tej jednej wyspy i ajdyniriańsko-tangijskie kondominium handlowe
 •  

Borlach

#246
UWAGA: Spierdoliłem i chcąc cytować kliknąłem "modyfikuj" xD
Próbowałem przywrócić spiritusową wiadomość do oryginalnego stanu, ale coś nie widzę takiej opcji, nawet w kąciku moderowania

CytatNo powiem ci, że trochę musiałem się natrudzić, żeby o tym Surandralu dowiedzieć się więcej niż tyle, że istnieje xDD.
Tak, pierwotnie założenie było takie, że miał tam żyć taki ludek. Ale skoro z Korejcem coś już tam stworzyliście, to niech zostanie. Tylko niech wreszcie pojawią się jakieś konkrety na Wiki na temat tych wszystkich państewek otaczających Ajdynir, bo trudno się w tym wszystkim połapać.
No tak, tutaj mea culpa XD
Dlatego właśnie trzeba to wszystko poprzerzucać na wiki i ładnie poukładać! A z kraikami wasalnymi też się będę wkrótce bawił, żeby przynajmniej zalążki artykułów potworzyć. 

Ale w sumie nic nie przeszkadza w tym, by jakieś ludy spokrewnione z Murami też tam żyły jako jakieś mniejszości. Czy to w Surandralu, czy to na górskich stokach (pogranicze Surandral-Erutia lub, co jeszcze bardziej prawdopodobne, Ajdyniriana i stoki wschodnie).
CytatMuria jest na pewno b. zaangażowana w handel niewolnikami, bo sama ma ich jak na lekarstwo - od początku Republiki murski obywatel nie może zostać zniewolony.

OK. Jako że i tak będę tworzył państwa i ludy Medengii, to mogę przy okazji zająć się tym półwyspem od strony świato- i językotwórczej.
Super, na to właśnie liczyłem.
W przy okazji, przydałby się Todsmer i rozwinięcie Cesarstwa Poitów, zwłaszcza że mają oni panować obecnie nad częścią półwyspu.
CytatZ drugiej strony, nawet jeśli Ajdynir opanuje ten teren, nie będzie miał łatwo - Muria jest zaraz obok i pewnie będzie próbować likwidować każdy napotkany ajdyniriański statek.
Tutaj przydadzą się właśnie kolosalne statki Zheng He oraz... grecki ognień. Ajdyniriańczycy to piromani, więc w sumie pasowałoby gdyby wynaleźli grecki ogień. To też pomogłoby mi zapewnić sobie i utrzymać morską supremację przez te 100 lat ziemskich. Potem Ajdyniriańczycy znów wycofaliby się z morza, ale ogień grecki mógłby być wykorzystywany w walkach lądowych (w końcu Grecy/Bizantyjczycy mieli na okrętach proto miotacze ognia, a na lądzie używali też "granatów" z greckiego ognia)
CytatTylko przypomnij mi, jaki cel ma w historii Kyonu dostęp Ajdyniru do morza xD?
Głównie handel z Tangią, kolonizacja tej jednej wyspy i ajdyniriańsko-tangijskie kondominium handlowe
Oto ja, Adwokat Diabłów
 •  

Pluur

Do Spiritusa
CytatWydaje mi się, że kiedyś ustalono, gdzie na Kyonie występują jakie rośliny uprawne (zboża, ryż, kukurydza, ziemniaki, maniok, kawa itp.), ale nie chce mi się teraz wertować stron na forum xD. Ktoś mnie oświeci?
W ogóle przydałoby się stworzyć jakąś wspólną historię rozwoju rolnictwa i pochodzenia różnych roślin.
Z tego co pamiętam nie było ku temu chęci.

CytatJestem bardzo za wspólną stroną z chronologią. Właściwie już myślałem o tym od jakiegoś czasu. Myślę, że spokojnie nada się do tego strona na Wiki.
Myślę, że te narzędzie będzie dobre tylko wtedy, kiedy będą tam same suche daty. W tabelkach.

Cytat3. Jeśli chodzi o sojusz szursko-olseski, to wszystko zależy o jakim okresie mówimy. W roku wspólnym Szur jest podzielony na niezależne miasta-państwa, przez co wielka polityka międzynarodowa schodzi nieco na dalszy plan. W okresie późniejszym kontynentalna część Szuru zostaje zjednoczona przez Tuwwczyków, którzy dążą do izolacji i mocno ograniczają handel z krajami ościennymi, a już zupełnie zrywają jakiekolwiek kontakty z Toliną, tj. wyspą u wybrzeży Szuru. Tolina, która od zawsze żyła z handlu, szuka więc z jednej strony kontaktów handlowych, a z drugiej pomocy militarnej przed tuwwską agresją.
I do tego potrzebna jest ta wspólna chronologia.

CytatCo do Kauradów... Może zrobić zrzynkę z prawdziwego świata - Kauradowie (być może ta dynastia, która opanowała Ajdynir) próbują podbić Murię jak Mongołowie Japonię, ale im się nie udaję xP?
Fajny pomysł!


Co do górali... To zamieszkują oni Góry Żelazne, które na tej mapie zaznaczeni są kolorem beżowym.

Do Borlacha
CytatTaka drobna uwaga - mógłbyś te artykuły na wiki dodać do odpowiednich kategorii, bo obecnie bardzo trudno je znaleźć.
O tak! Przydałoby się skategoryzowanie artykułów Spiritusa :/

Cytat1. Ja kończę obronę dopiero we wrześniu, wcześniej nie dam rady.
2. To znaczy, obecnie można opisać jedynie to co dla nas najważniejsze. Potem będzie się można ewentualnie cofnąć i rozwinąć samych Kauradów (na co pewnie będę miał kiedyś ochotę).
Rozumiem, że mam iść sobie z historią do przodu a ty się w jakiś sposób (czasowy na Kyonie) dostosujesz? Albo inaczej, podej mi konkretne lata w których mają być główne etapy rozwoju Kauradów w stronę Ajdyniru :D

CytatMuria jest na pewno b. zaangażowana w handel niewolnikami, bo sama ma ich jak na lekarstwo - od początku Republiki murski obywatel nie może zostać zniewolony.
Olsenia stanowczo będzie przeciwko niewolnictwu!
 •  

Borlach

CytatCo do górali... To zamieszkują oni Góry Żelazne, które na tej mapie zaznaczeni są kolorem beżowym.
Cóż, tamte regiony Kyonu mocno się zmieniły. Jeszcze przed tym, jak odszedłeś z forum pozwoliłeś mi dodać tam trochę państw, Krewet dodał Kalsas i te 2 małe górskie księstwo. Ja, w konsekwencji historii o pochodzącym z Kejrenu Kyon-Aleksandrze Wielkim, dodałem na północ od Kauradów kejreńskie królestwo-następcę (takie kyońskie państwo diadochów). Zmiany te potwierdziłeś, gdy odchodziłeś.

Co prawda ja nie opisałem tego kejreńskiego królestwa na wiki, w większości było opisane na piesełowym Dyskordzie. Więc sam ledwo pamiętam co było planowane. Ale na wszystkich mapach jest. Chociaż nie widzę przeszkód, by to wszystko ze sobą pogodzić. Natomiast co do Surandralu, który znajduje się w środku Gór Żelaznych, dość obszerny opis jest tutaj, podobnie zreszką jak gówno-państewek przy Ajdynirze.
CytatRozumiem, że mam iść sobie z historią do przodu a ty się w jakiś sposób (czasowy na Kyonie) dostosujesz? Albo inaczej, podej mi konkretne lata w których mają być główne etapy rozwoju Kauradów w stronę Ajdyniru :D
Możesz na radzie rozwijać swoją cześć historii o Kauradach, szczegóły ustali się potem, gdy będę miał już czas.

Btw zerknąłem na wiki i szablon o Olsach - szczerze mówiąc to myślałem o tym, by przed przyjęciem Kyon-Islamu Kauradowie wyznawali jednak politeistyczną religię pogańską. A Kyon-Islam zacznie się rozszerzać dopiero wtedy, gdy Kauradowie wejdą w Ajdynir.
CytatOlsenia stanowczo będzie przeciwko niewolnictwu!
Niewolnictwo to tradycja! Niewolnictwo to biznes!
Kto inny będzie przekopywał kanały, pracował w kopalniach i budował pomniki na chwałę Imperium?
Oto ja, Adwokat Diabłów
 •  

Canis

Na pewno potrzebujemy stworzyć kyońską oś czasu na Wiki.

Po prostu rok - miejsce - wydarzenie. To chyba wystarczy?

Canis

https://jezykotw.webd.pl/wiki/Wielka_linia_czasu_Kyonu
Czytelne dla każdego?
Każdy wie jak uzupełniać tabelę?
 •  

Pluur

#251
EDIT: Czy jak będę wrzucał nowe wydarzenia, to mam je układać chronologicznie, mimo sortowania? Bo jeśli umieściłem pierwsze wydarzenie na samym dole tabeli, to mi automatycznie nie otwiera się ta tabela posortowana od najniższego.
 •  

Canis

Cytat: Pluur w Czerwiec 18, 2020, 10:13:40
EDIT: Czy jak będę wrzucał nowe wydarzenia, to mam je układać chronologicznie, mimo sortowania? Bo jeśli umieściłem pierwsze wydarzenie na samym dole tabeli, to mi automatycznie nie otwiera się ta tabela posortowana od najniższego.
Tak. Sortowanie działa tylko wtedy, kiedy już na produktowej stronie klikniesz w odpowiedni nagłówek kolumny. Domyślnie, tabela wyświetla elementy tak, jak je dodasz w kodzie.
Pamiętaj o wpisywaniu lat ziemskich. Aby obliczyć lata ziemskie, dzielisz lata kyońskie przez 2,68 i zaokrąglasz do góry do pełnej liczby. Jest to wyjaśnione w artykule.

Rozumiem, że na Henryka nie ma co liczyć z moimi prostymi pytaniami odnośnie Sechtu? W sumie wystarczyło powiedzieć tak lub nie do poszczególnych punktów...
Nie chce mi się 3ci raz tłumaczyć co chcemy od Sechtu. Borlach, jedziemy dalej?
 •  

Canis

 •  

Borlach

#254
CytatRozumiem, że na Henryka nie ma co liczyć z moimi prostymi pytaniami odnośnie Sechtu? W sumie wystarczyło powiedzieć tak lub nie do poszczególnych punktów...
Nie chce mi się 3ci raz tłumaczyć co chcemy od Sechtu. Borlach, jedziemy dalej?
W sumie to możemy, czemu nie
Cytat: Canis w Czerwiec 18, 2020, 19:19:11
Spoiler
[Zamknij]
Wow, wychodzi na to, że Ajdynir jest położony znacznie bardziej na południe niż myślałem. Bo według starej mapy jestem tuż przy równiku. To chyba oznacza że cała mapa klimatyczna jest do korekty

EDIT: ale to też oznacza, że Serce Imperium jest na wysokości geograficznej Madagaskaru. Ciekawe, zwłaszcza że chciałem oprzeć moją faunę i florę częściowo na tej wyspie.
W sumie Morze Słone znajduje się na wysokości geograficznej gdzie na Ziemi występują monsuny, więc.... wciąż na nie mocno liczę XD
Oto ja, Adwokat Diabłów
 •